Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

За півдня голосування Опора зафіксувала майже 1000 порушень

25 жовтня 2015, 15:42
98
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Порушення типові для всієї країни

Громадянська мережа спостерігачів Опора зафіксувала до 1000 порушень виборчого законодавства у день голосування на місцевих виборах. Про це розповіла координатор парламентських виборчих програм Ольга Айвазовська

"На 84,4% дільниць голосування розпочалося вчасно, рівно о 8.00, і тільки на 2,6% дільниць голосування почалося із запізненням. Тобто ми можемо говорити, про те, що проблем із затримкою початку голосування в межах всієї країни не було. Але проблема недопуску спостерігачів або проблема прозорості процедури ранкових засідань на дільничних виборчих комісіях, на жаль, мала масовий характер", – повідомила вона на брифінгу в Києві, пише Інтерфакс-Україна.

Говорячи про порушення, які мали місце станом на полудень неділі, вона підкреслила, що вони типові для всієї країни.

"Сьогодні Опора зареєструвала в цілому 948 порушень у день голосування", - повідомила Айвазовська.

За її словами, якщо говорити про проблеми з виборчою документацією, то в першу чергу вона стосувалася в цілому питання довіри до виготовлення бюлетенів, до передруку бюлетенів напередодні. Це, за її словами, стосувалося не тільки східних регіонів, зокрема Маріуполя та Красноармійська.

Що стосується транспортування виборчої документації, то, за її словами, у ряді регіонів допущені порушення цієї процедури.

"Якщо говорити про Маріуполь і ситуації в Донецькій і Луганській областях, на всіх підконтрольних рівнях про оголошення повторних виборів або нового виборчого процесу немає. Немає законодавчих підстав, щоб пролонгувати на другий тур голосування 15 листопада. Зрив виборчого процесу пройшов за рахунок технічних і організаційних причин... І цьому передував ряд прецедентів, які свідчили про відсутність політичної волі організувати виборчий процес в цих регіонах", - зазначила представник громадянської мережі.

Таким чином, на переконання представника громадянської мережі "незважаючи на те, кому це на руку або проти кого грає ситуація, в Маріуполі і Красноармійську ми зобов'язані забезпечити виборчий процес, якщо це ще можливо".

Раніше повідомлялося, що на виборчій дільниці №480895 в Миколаєві спостерігачі Комітету виборців України зафіксували включену відеокамеру.

Нагадаємо, в Красноармійську були скасовані місцеві вибори. Виборчий процес не почавсяя і в Маріуполі через відсутність бюлетенів.

Всі подробиці про місцеві вибори - 2015 в Україні можна дізнатися в спецтемі НВ.

Крім того, стежте за проведенням місцевих виборів в нашій Twitter-трансляції.Головне

article_img
Порошенко підписав закон про припинення договору про дружбу з РФ