У наступні два століття люди або знищать себе, або перетворяться на богів — ізраїльський історик Харарі

15 вересня 2019, 21:14
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

У найближче сторіччя або два штучний інтелект і біотехнології, ймовірно, повністю змінять людський вид.

Про це ізраїльський історик, автор бестселера «Sapiens: Коротка історія людства» Юваль Ной Харарі сказав під час публічної лекції в Києві, повідомляє кореспондент НВ.

Відео дня

«У наступне століття або два люди або знищать себе, або проапгрейдять себе до рівня богів в найбуквальнішому сенсі цього слова. Штучний інтелект і біотехнології дають нам можливості, які традиційно вважалися божественними. Це, зокрема, вміння проектувати і створювати життя. В Біблії описується, як Бог створює тварин і людей у відповідності зі своїми бажаннями. Тепер ми вчимося проектувати і створювати тварин, рослин і навіть людей у відповідності з нашими бажаннями. Цілком ймовірно, що найважливішими продуктами економіки XXI століття будуть не транспортні засоби, текстиль, продукти харчування і зброя, а тіла, мізки і уми», — зазначив він.

Харарі додав, що це буде найбільша революція з часів появи життя на Землі близько 4 мільярдів років тому.

«За 4 мільярди років не відбулося ніяких принципових змін в основних правилах життя. Протягом 4 мільярдів років і амеба, і динозавр, і помідор складалися з органічних компонентів… і еволюціонували шляхом природного відбору. Однак в XXI столітті природний відбір, ймовірно, буде замінений розумним задумом, який стане головною рушійною силою еволюції життя», — сказав історик.

На його думку, люди можуть почати «створювати перші неорганічні форми життя».

«І в ході цього процесу наш вид — homo sapiens — швидше за все, зникне, тому що ми змінимо себе. Через 200 років на цій планеті, ймовірно, будуть панувати істоти, які набагато більше будуть відрізнятися від нас, ніж ми відрізняємося від шимпанзе», — підкреслив Харарі.

Він додав, що «протягом наступних 200 років штучний інтелект і біотехнології, швидше за все, повністю перетворять наші тіла, мізки і уми». Харарі зазначив, що ніхто точно не знає, які саме нові істоти будуть домінувати на планеті. Це залежить від того, які рішення люди будуть приймати в наступні роки і десятиліття.

«Правильність цих рішень залежить від того, яку перспективу ми приймемо: виберемо те, що добре для корпорації, в якій ми працюємо, країни, в якій живемо, для всього виду homo sapines чи, може, для всіх істот зі свідомістю (sentient beings. — ред). Якщо ми приймемо неправильну перспективу, результати можуть бути жахливими», — вважає історик.

Лекція відбулася під час форуму Facing the future і в рамках проекту «Публічні лекції» фонду Віктора Пінчука.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Сьогодні в Україні з Андрієм Смирновим

Дайджест новин від відповідального редактора журналу НВ

Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо НВ
X