Андрій Другий. Голова Офісу президента — про президента Зеленського і скандали, в які була втягнута влада — інтерв'ю НВ

30 січня 2021, 09:10
NV Преміум

Андрій Єрмак, який відпрацював рік головою Офісу президента, поговорив із НВ про особисті риси Володимира Зеленського, скандал зі своїм замом Олегом Татаровим, поведінку росіян на переговорах щодо Донбасу й американські санкції щодо Олександра Дубінського.

За рік роботи на чолі президентського Офісу (ОП) Андрій Єрмак, давній знайомий Володимира Зеленського, пройшов шлях багатьох своїх попередників на цій посаді. А саме: почав курирувати широке коло важливих державних питань, зокрема стосунки з РФ і кадрове наповнення уряду, і перетворився на своєрідний громовідвід для свого шефа, збираючи на себе мало не весь можливий негатив. У ЗМІ Єрмака вже почали періодично називати навіть «віцепрезидентом».

Відео дня

Нинішній керівник ОП, на відміну від Андрія Богдана, першого керівника Офісу Зеленського, вважає краще залишатися у тіні свого патрона. І не втомлюється повторювати, що діє винятково в межах своїх повноважень і виконує лише ті завдання, які ставить перед ним президент.

Але ховатися за спиною Зеленського, ставши безликим начальником канцелярії, у Єрмака не виходить — надто велика його реальна роль у багатьох процесах. Звідси скандали, інтриги, розслідування, які супроводжують діяльність голови ОП.

Навесні минулого року тепер уже ексдепутат від Слуги народу Гео Лерос оприлюднив відеозаписи за участю Дениса Єрмака, брата голови ОП, який нібито вів підозрілі переговори з потенційними кандидатами на держпосади, — зараз цією історією займаються правоохоронці.

А в серпні вже сам Єрмак узяв на роботу Олега Татарова, колишнього співробітника МВС, який під час Майдану виправдовував дії силовиків. Окрім того, до кінця 2020-го спливла історія про ймовірну участь цього чиновника в афері з квартирами від Укрбуду для Нацгвардії. НАБУ навіть вручило Татарову підозру, але Єрмак продовжує тримати його на роботі.

До того ж із легкої руки журналіста Юрія Бутусова Єрмак опинився у центрі скандалу, пов’язаного з операцією СБУ за виманювання у руки вітчизняного правосуддя групи бойовиків російської приватної військової компанії Вагнера, які брали участь в окупації частини Донбасу. Операція провалилася, хоча ОП стверджує, що її взагалі не було. Цим епізодом вже зацікавився міжнародний розслідувальний проєкт Bellingcat.

А в Єрмака і без того турбот вистачає: весь минулий рік він продовжував займатися переговорами про мир на Донбасі. З кінця липня 2020-го в регіоні стартував «режим перемир’я», який хоч і з регулярними порушеннями, але триває досі.

Про все це, а також про депутата Олександра Дубінського, зростання впливу Віктора Медведчука і другий термін Зеленського НВ і поговорив із головою ОП 25 січня, у день народження безпосереднього шефа Єрмака.

— 12 грудня пройшла зустріч радників голів нормандського формату в Берліні. З огляду на короткі повідомлення, які були після неї, переговори з Росією зайшли в глухий кут. Що не влаштовує РФ?

— Я категоричний противник тверджень, що щось зайшло у глухий кут. Сам факт того, що ці переговори відбуваються, і всі з'їжджаються до Берліна, говорить про те, що вони тривають. Зараз обговорювалися так звані кластери, запропоновані французькою та німецькою сторонами, на базі яких у майбутньому може з’явитися дорожня карта.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Ми маємо своє бачення, його підтримують наші партнери. Природно, це викликає численні суперечки і дискусії з боку представників Російської Федерації. Одне з питань: хто є представником територій, як це записано в Мінських угодах? Ми вважаємо, що люди, які були змушені виїхати після окупації окремих районів, мають повне право бути такими ж повноважними представниками.

Говорити про глухий кут неможливо з тієї причини, що пішов уже майже сьомий місяць перемир’я. Я багато разів говорив, що для нас важливе життя кожного громадянина України. І навіть заради порятунку одного життя важливо вести переговори.

НАЙБЛИЖЧИЙ ПОМІЧНИК: Андрій Єрмак вважає своїм завданням як голови ОП не просто доносити до президента об'єктивну інформацію, а й давати тому висновки, конструктивні пропозиції (Фото: Олександр Медведєв / НВ)
НАЙБЛИЖЧИЙ ПОМІЧНИК: Андрій Єрмак вважає своїм завданням як голови ОП не просто доносити до президента об'єктивну інформацію, а й давати тому висновки, конструктивні пропозиції / Фото: Олександр Медведєв / НВ

— Ви обережно говорите, що переговори все одно йдуть. Але недавно Дмитро Козак, заступник голови Адміністрації президента РФ, заявив, що Нормандською четвіркою не розроблятиметься дорожня карта. Тоді яка її мета на 2021 рік?

— Дмитро Козак представляє одну з чотирьох країн. Тому це думка Дмитра Козака. У будь-якому випадку в нормандському форматі є представники чотирьох країн.

poster
Сьогодні в Україні з Андрієм Смирновим

Дайджест новин від відповідального редактора журналу NV

Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
З вами поділились
безкоштовним доступом до статті

Це платна стаття, яку можуть прочитати тільки передплатники NV. Але передплатник natabodnar27 поділився з вами безкоштовним доступом. Щоб прочитати статтю введіть свій e-mail для автоматичної реєстраціїРадіо NV
X