Втратили зв'язок з народом: Гройсман констатував глибоку політичну кризу

10 березня 2016, 11:08
537
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Володимир Гройсман: М'яч на боці Яценюка

Фото: Володимир Гройсман via Facebook

Голова Верховної Ради Володимир Гройсман на інвестиційній конференції Dragon Capital констатував, що Україна перебуває в глибокій політичній кризі, повідомляє Інтерфакс-Україна

За його словами, ця криза є переважно урядовою. Гройсман вважає, що Кабінет міністрів втратив зв'язок з народом і парламентом чрез свої непрофесійні дії.

"М'яч на стороні прем'єра (Арсенія Яценюка). Він повинен прийняти рішення", - сказав спікер.

Водночас він уникнув відповіді на питання, чи натякає він на необхідність зміни прем'єра такою різкою критикою його діяльності.

Гройсман пояснив, що Яценюк представляє другу за величиною фракцію парламенту Народний фронт, без якої формування коаліції малореальне.

Він підкреслив, що має бути чіткий план дій з 7-10 пунктів, під який переформатується коаліція Європейський вибір або більшість її членів і уряд. На його думку, запропонований Арсенієм Яценюком план 349 пунктів нереальний.

Спікер зазначив, що запропонує коаліції низку пунктів у цей план дій, під який має бути сформовано новий уряд.

На його думку, в нинішньому уряді є міністри, які себе достатньо професійно зарекомендували і яких варто було би залишити, проте є абсолютно провальні напрямки, які треба кардинально змінювати, наприклад, охорона здоров'я.

Відповідаючи на питання, Гройсман також сказав, що не зовсім розуміє дискусії про те, який уряд потрібен Україні - технократичний чи політичний. Він пояснив, що в його розумінні уряди треба ділити на професійні або непрофесійні, які працюють на результат або процес.

"Останнім часом ми мали лише два вибори: прийняти погане рішення або ще гірше...", - охарактеризував роботу нинішнього Кабміну спікер.

Гройсман підкреслив, що часу на вирішення політичної кризи в Україні дуже мало, тому її потрібно вирішувати максимально швидко.

Раніше прем'єр Арсеній Яценюк повідомив, що бачить три сценарії виходу з політичної кризи: переформатування уряду під його керівництвом, формування уряду президентом з узяттям на себе повної відповідальності на ситуацію в країні і найменш бажаний - перевибори в парламент.


16 лютого Верховна Рада не змогла відправити Кабінет міністрів у відставку, хоча раніше цього ж дня визнала роботу уряду на чолі з прем'єр-міністром Арсенієм Яценюком незадовільною.

Це призвело до політичної кризи в країні: з парламентської коаліції вийшли Батьківщина і Самопоміч, залишивши в ній Блок Петра Порошенка і Народний Фронт. Самі народні депутати розходяться в думках, чи існує тепер коаліція.

НВ з посиланням на джерела писало, що очолити новий "уряд технократів" погодилася Наталія Яресько за умови, що людей в команду пропонує вона, і вже веде переговори з тими, кого хоче бачити у новому уряді. Зміна Кабміну повинна відбутися найближчим часом, говорили співрозмовники.

Водночас британське видання Financial Times відзначило, що українська владна верхівка розглядає на посаду прем'єр-міністра не тільки главу Мінфіну Наталія Яресько, але і спікера Верховної Ради Володимира Гройсмана.

Головне

article_img
Кабмін запропонував РНБО ввести нові санкції проти Росії

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися