«Плівки Вовка». ВРП відмовилася відсторонити скандального суддю, підозрюваного в захопленні влади

1 вересня 2020, 15:21

Вища рада правосуддя відмовилася відсторонити голову Окружного адмінсуду Києва Павла Вовка. Відповідне клопотання генпрокурора Ірини Венедиктової повернули їй без задоволення.

«Клопотання офісу генерального прокурора про відсторонення Вовка Павла повернути генеральній прокурорці Венедиктовій Ірині Володимирівні без задоволення», — цитує постанову ВСП Слідство.Інфо.

Відео дня

Члени ВРП підтримали цю постанову одноголосно.

В середині липня співробітники НАБУ прийшли з обшуком до Окружного адміністративного суду Києва.

За підсумками обшуків детективи НАБУ оголосили про підозру голові ОАСК Павлу Вовку, заступнику голови суду Євгену Аблову, п’яти іншим суддям і голові Державної судової адміністрації Зеновію Холоднюку.

За версією слідства, Павло Вовк та підконтрольні йому судді приймали замовні рішення у своїх інтересах та в інтересах політичних еліт і бізнес-кіл.

НАБУ також опублікувало записи розмов Вовка з Холоднюком і лояльним до нього кандидатом до Вищої кваліфікаційної комісії суддів. Вони обговорюють конкурс з обрання нового голови Державної судової адміністрації, який проводить Комісія з питань вищого корпусу державної влади.

У НАБУ заявили, що глава ОАСК очолив «злочинну організацію», до складу якої входило не менше 12 осіб, метою якої було «захоплення державної влади шляхом встановлення контролю над Вищою кваліфікаційною комісією суддів України, Вищою радою правосуддя і створення штучних перешкод в їх роботі».

Сам Павло Вовк заявляв, що перебуває у відпустці і підозру йому не вручали. Те саме стверджував і голова Судової адміністрації Зеновій Холоднюк.

5 серпня стало відомо про рішення Печерського райсуду Києва, яким він фактично зобов’язав генпрокурора забрати у НАБУ справу ОАСК. Спеціалізована антикорупційна прокуратура оскаржила це рішення.

Павло Вовк також кілька разів не з’являвся на допит.

11 серпня НАБУ оголосило Павла Вовка та інших суддів Окружного адмінсуду Києва у розшук. У відповідь Вовк заявив, що він та інші судді перебувають на робочому місці.

Після цього Вовка викликали на допит до НАБУ на 17 і 18 серпня.

17 серпня Вовк заявив, що прийшов на допит, але його ніхто не зустрів.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Сьогодні в Україні з Андрієм Смирновим

Дайджест новин від відповідального редактора журналу НВ

Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо НВ
X