ВРЮ роз'яснила, що строки давності для покарання суддів Майдану ще не минули

1 коментувати
У ВРЮ роз'яснили свою позицію у питанні щодо звільнення суддів за порушення присяги
Фото: vru.gov.ua

У ВРЮ роз'яснили свою позицію у питанні щодо звільнення суддів за порушення присяги

Голова Вищої ради юстиції Ігор Бенедисюк пояснив, що стосовно суддів, які порушили присягу, у разі дисциплінарного стягнення, повинен застосовуватись трирічний строк давності. Про це йдеться на сайті прес-служби відомства

За його словами, відповідно до пункту 8 розділу ІІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про забезпечення права на справедливий суд" заяви і скарги, а також дисциплінарні провадження щодо суддів, розпочаті до набрання чинності цим Законом, здійснюються відповідно до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» у редакції, що діяла на момент подачі відповідної заяви (скарги), відкриття відповідного дисциплінарного провадження.

А відповідно до частини 4 статті 87 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" у редакції Закону від 7 липня 2010 року звільнення судді за порушення присяги не було обмежено в часі.

Тобто, Вища рада юстиції вважає, що при накладенні такого виду дисциплінарного стягнення, як звільнення за порушення присяги судді, підлягає застосуванню трирічний строк давності.

Нагадаємо, раніше Вищий адмінсуд України скасував 3 рішення Вищої ради юстиції про звільнення суддів за порушення присяги в винесенні протиправних рішень через адміністративний і політичний тиск по справах переслідування активістів Майдану, керуючись нормою з перехідних положень закону, де зазначеним сроком давності є 1 рік.

Таким чином, це допомогло уникнути звільнення одіозним суддям Майдану в Черкаській області,  Борисполі та Києві.


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Політика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: