ВР у першому читанні схвалила законопроект про українську мову

4 жовтня 2018, 15:19
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроект №5670-д про забезпечення функціонування української мови як державної.

За відповідний законопроект проголосував 261 народний депутат.

Законопроект визначає українську мову єдиною офіційною мовою в Україні. Документ регулює застосування мови в усіх сферах суспільного життя, проте не поширюється на особисте спілкування.

Згідно з документом, чиновники і державні службовці зобов'язані володіти українською мовою. Це президент, спікер Верховної Ради і прем'єр-міністр, їхні заступники, голова СБУ, генпрокурор, голова Нацбанку, члени Рахункової палати, уповноважений ВР з прав людини та уповноважений із захисту державної мови, голова Автономної Республіки Крим, голова Ради міністрів Криму та інші.

Законопроект також зобов'язує володіти українською мовою офіцерів, правоохоронців та представників спецслужб, адвокатів, нотаріусів, керівників державних і комунальних дитсадків, шкіл, закладів середньої та вищої освіти, вчителів, викладачів і вчених, медиків державних і комунальних установ, інших чиновників.

Робоче спілкування, діловодство і документообіг повинні відбуватися українською мовою.

Судочинство проводиться державною мовою, виключення - згідно процесуального кодексу. Українська мова використовується в Збройних силах України та під час перетину державного кордону.

Нагадаємо, 28 лютого Конституційний суд визнав скандальний закон Про засади державної мовної політики, ініційований колишніми народними депутатами від Партії регіонів Сергієм Ківаловим та Вадимом Колесніченком, неконституційним.

Закон встановлював, що державною мовою є українська мова, але істотно розширював використання регіональних мов, якщо кількість носіїв цих мов не менш ніж 10% від населення певного регіону, а в окремих випадках й менш ніж 10%.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Сьогодні в Україні з Андрієм Смирновим

Дайджест новин від відповідального редактора журналу НВ

Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо НВ
X