П’ять пунктів. Зеленський на Генасамблеї ООН представив українську формулу миру

22 вересня, 03:42
Звернення Володимира Зеленського до Генасамблеї ООН, 21 вересня 2022 року (Фото:REUTERS/Mike Segar)

Звернення Володимира Зеленського до Генасамблеї ООН, 21 вересня 2022 року (Фото:REUTERS/Mike Segar)

Президент Володимир Зеленський під час звернення до Генасамблеї ООН вночі в четвер, 22 вересня, представив українську формулу миру.

Глава держави заявив, що ця формула може стати у пригоді всім, хто, можливо, опиниться у схожих з Україною обставинах. Він перерахував п’ять пунктів формули:

  • покарання за агресію, що має діяти до відновлення міжнародно визнаних кордонів і повної компенсації за війну;
  • захист життів усіма засобами, які дозволяє статут ООН;
  • відновлення безпеки та територіальної цілісності;
  • гарантії безпеки;
  • рішучість захищатися і рішучість партнерів допомагати та об'єднуватися навколо того, хто бореться проти збройної агресії.

Відео дня

«Це формула злочину та покарання, що вже добре відомо Росії. І це формула справедливості та правопорядку, що Росії ще належить вивчити. Як і будь-яким іншим потенційним агресорам… Якщо ви уважно поглянете на нашу формулу миру, ви побачите, що її імплементація вже де-факто стає реформою Об'єднаних Націй. Наша формула універсальна, а отже, об'єднує Північ і Південь світу. Вона закликає світову більшість і спонукає до розширення представництва тих, хто залишився непочутим», — зазначив Зеленський.

Президент наголосив, що Україна готова до миру, але тільки чесного і справедливого, та виключив врегулювання на будь-яких умовах, окрім цієї української формули миру. Він також нагадав, що Росія перейшла від злочину агресії, який скоює з 2014 року, до повномасштабного вторгнення, і Україна не має іншого вибору, окрім як захищатися і виганяти агресора за міжнародно визнані українські кордони.

Наприкінці звернення Зеленський подякував 101 країні, яка до цього підтримала його відеовиступ, і зазначив, що проти голосували лише сім країн: Росія, Білорусь, Куба, КНДР, Еритрея, Сирія та Нікарагуа.

«Друзі, якщо така коаліція проти нашої рішучості, то я всіх вас вітаю. Вітаю, бо це означає, що мир переможе будь-яку агресію і що немає жодної перешкоди, щоб ми таки реалізували формулу миру», — зазначив він.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Сьогодні в Україні з Андрієм Смирновим

Дайджест новин від відповідального редактора журналу НВ

Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо НВ
X