Подоляк — про можливість вторгнення білоруських військ в Україну: Готуємось до найбільш песимістичного сценарію

13 червня, 17:27
Радник глави Офісу президента Михайло Подоляк (Фото:Офіс президента)

Радник глави Офісу президента Михайло Подоляк (Фото:Офіс президента)

Радник глави Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що Україна готується до можливого вторгнення білоруських військ в Україну.

В інтерв'ю Зеркалу, проєкту колишньої команди білоруського порталу TUT.ВY, Подоляк зазначив, що Україна розглядає різні сценарії, а українська розвідка «активно працює в тому числі на білоруському напрямку».

Відео дня

«Ми відслідковуємо усі пересування, ініціативи, навчання, роздачу зброї мисливцям. Зараз ми виходимо з найбільш песимістичного сценарію і до нього готуємося, резервуємо сили і проводимо оцінку наших можливостей. Для того, щоб ми були готові завдати максимальних і блискавичних втрат будь-якій армії, крім російської. Якщо Білорусь захоче побачити, що таке масова загибель військовослужбовців, то, мабуть, треба заходити в Україну», — сказав він.

Подоляк додав, що, на його думку. білоруське суспільство набагато більш вільне за російське, і якщо диктатор Олександр Лукашенко ухвалить рішення про вторгнення, він «швидко відчує тиск суспільства».

«Ви показали себе дивовижно влітку 2020 року, і наступні події показали, що білоруси мають стрижень… Я думаю, якщо неадекватність у політичного керівництва Білорусі переможе, то це буде дуже короткий період, коли суспільство від шоку перейде до активних дій. Можливо, для Білорусі це було б непогано», — вважає радник глави ОП.

Російські окупаційні війська і танки наступали на північ України з території Білорусі. Там розміщено установки, з яких по містах України запускають ракети. Росія використовує білоруські аеродроми для військових літаків, інфраструктуру та лікарні, перевозить білоруською територією свою зброю і техніку.

Секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що українська влада не очікувала нападу з території Білорусі, а представники сусідньої країни до останнього запевняли, що нічого такого не відбудеться.

Наприкінці травня в міноборони Білорусі оголосили, що за дорученням Лукашенка створять «народне ополчення». 7 червня у білоруській армії почалися заняття з «бойової готовності». Також режим Лукашенка, який захопив владу в Білорусі, розпочав тренування з «переходу з мирного у воєнний час», повідомляє українська розвідка.

Британська розвідка вважає, що Лукашенко балансує між підтримкою війни РФ проти України і бажанням уникнути прямої військової участі з ризиком західних санкцій, українського удару у відповідь і можливого невдоволення в білоруських збройних силах.

Президент Володимир Зеленський 6 червня заявив, що ризики повторного вторгнення з боку Білорусі мінімальні, але Україна готується до всіх можливих сценаріїв.

«Відстоїмо незалежність України і звільнимо Білорусь» – як і чому білоруси воюють за Україну

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Сьогодні в Україні з Андрієм Смирновим

Дайджест новин від відповідального редактора журналу НВ

Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо НВ
X