Він вам покаже, що таке управління державою - НВ №21

0 коментувати
Він вам покаже, що таке управління державою - НВ №21
Прем'єр-міністр дав зрозуміти, що він зробить з країною в 2016 році. Експерти дали зрозуміти, що вони про це думають

В день, коли парламент відправляв у відставку прем'єра Арсенія Яценюка і голосував за уряд Володимира Гройсмана, останній, перекрикуючи депутатів, в серцях сказав в сесійний зал: "Я вам покажу, що таке управління державою!"

Через місяць, в середині травня, Гройсман дійсно показав: на позачерговому засіданні Кабміну презентував проект Плану пріоритетних кроків уряду на 2016 рік. На 208 сторінках документа, який стане дорожньою картою для всієї країни на наступні 12 місяців, прем'єрська команда виклала свої пріоритети.

Їх п'ять: макроекономічна стабілізація та вихід на стійке економічне зростання, підвищення якості держуправління, створення сприятливих умов для ведення бізнесу, протидія корупції та безпека держави.

За допомогою експертів НВ оцінило якість дорожньої карти, намальованої новим прем'єром

"Задається напрямок руху, те, чого ми намагаємося досягти",— пояснює суть плану аналітик Павло Кухта, що входить до групи стратегічних радників прем'єра. До речі, цією групою керують відомі східноєвропейські реформатори — словак Іван Міклош і поляк Лешек Бальцерович.

Під глобальні пріоритети кожне міністерство подало свої пропозиції щодо реалізації. У підсумку вийшло близько 80 напрямів, в яких відомства зобов'язуються досягти певних результатів. "Начебто вийшло непогано",— каже Кухта.

Над проектом Гройсмана попрацювали і експертні громадські організації, яким Кабмін запропонував співпрацю щодо його доопрацювання. У підсумку тільки аналітики Реанімаційного пакету реформ (РПР) передали в уряд 60 сторінок своїх ідей і виправлень, розповідає Вадим Мінський, координатор експертних груп РПР. Взяли їх чи ні, він не знає: наприкінці травня Кабмін затвердив остаточний варіант документа, але його поки так і не виклали у відкритий доступ. "Ми сподіваємося, що планом і хорошими намірами все не закінчиться",— каже Мінський.

НВ зібрало всю наявну інформацію щодо плану Гройсмана, включаючи його початковий проект і деякі доробки. І за допомогою експертів оцінило якість цієї дорожньої карти, а також можливі результати від її реалізації.

Читайте про це в новому номері журналу Новое Время — НВ №21 від 10 червня.


Обложка журнала Новое Время

Обкладинка журналу Новий Час


Журнал Новое Время №38

Тема номера – Спецназ Кремля. Російське ГРУ перетворилося в монстра з багатомільярдним бюджетом, який смішить світ безглуздою поведінкою своїх «шпигунів».

Читати журнал онлайн
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Політика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: