Економіст розповів, чому в України не вийшло побудувати цивілізований капіталізм

5 коментувати
Олександр Пасхавер: Так і будуємо 25 років

Олександр Пасхавер: Так і будуємо 25 років "наш капіталізм" як союз олігархічного класу, що швидко виник, і корупційної бюрократії

Україна не змогла побудувати цивілізований капіталізм, так як будувала його без соціального двигуна, вважає президент Центру економічного розвитку Олександр Пасхавер

Своєю думкою він поділився у колонці для НВ.

"Розвал СРСР і радянської господарської системи викликав до життя незалежну Україну. Країни пострадянського простору тут же почали будувати свій капіталізм. "Наш капіталізм" створювала радянська провінційна бюрократія, що їй було абсолютно чуже і незрозуміле, крім інтуїтивного (спочатку) усвідомлення перспектив особистого збагачення. Щирого й заінтересованого шару захисників нового європейського соціального порядку історія на той момент всередині країни нам не дала", - розповів Пасхавер.

Він додав, що в той час зовнішні порадники мало розуміли різницю між "біляєвропейською" Україною та європейською Польщею, а внутрішні були сповнені ентузіазму і не більше.

Не менш важливою об'єктивною обставиною був також хворобливий стан українського суспільства, додав економіст.

"Сотні років життя в чужих державах навчили нас не довіряти ні державі, ні її законами, опиратися тільки на близьке коло "своїх". Приховати, обдурити, підкупити - ефективні інструменти виживання, допустимий гріх", - пояснив Пасхавер.

Він підкреслив, що системна криза перших років незалежності підтвердила громадянам України важливість стратегії виживання.

"Так і будуємо 25 років "наш капіталізм" у цій стратегії - як союз олігархічного класу, що швидко виник, і корупційної бюрократії", - підсумував Пасхавер.

Колонку Пасхавера читайте у свіжому номері журналу Новое Время - №29 від 12 серпня 2016 року.

Зареєструйтесь на сайті та отримайте 30 днів безкоштовної підписки на журнал – тепер також з повною українською версією.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Політика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: