Відомі українці запропонували Раді встановити дні пам'яті жертв польських злочинів

4 коментувати
Автори звернення розраховують підштовхнути Польщу до скасування визнання геноцидом Волинської трагедії

Автори звернення розраховують підштовхнути Польщу до скасування визнання геноцидом Волинської трагедії

Близько 90 відомих українців підписали звернення із закликом до Верховної Ради України встановити три дні пам'яті жертв польських злочинів проти українського народу

Серед них перший президент Леонід Кравчук, директор Національного інституту стратегічних досліджень Володимир Горбулін, дисидент Левко Лук'яненко, письменники Дмитро Павличко, Іван Драч, Іван Дзюба, Василь Шкляр, брати Капранови, історики Юрій Шаповал, Володимир Сергійчук, Станіслав Кульчицький, дипломати Борис Тарасюк, Володимир Огризко та інші, передає Lb.ua.

Зокрема, 23 вересня пропонується оголосити днем польських репресій проти автохтонного українського населення Галичини. У 1930 році Річ Посполита в цей день прийняла рішення про проведення пацифікації.

25 грудня у зверненні пропонують відзначати день пам'яті геноцидного винищення польським підпіллям автохтонного українського населення. В цей день у 1942 році почалися масові вбивства українців.

28 квітня пропонується встановити день пам'яті українців, які стали жертвами насильницької депортації польською державою. У 1947 році в цей день почалася операція Вісла.

Ініціатори звернення вважають, що воно має підштовхнути Польщу до скасування рішення, яким Волинська трагедія визнається геноцидом.Вони також позитивно оцінили підписання 24 серпня 2016 року Президентом України і Президентом Республіки Польща спільної декларації.

У зверненні міститься заклик до "здорових сил польського політикуму та суспільства" протидіяти культивуванню українофобської реваншистської істерії в Республіці Польща, спільно працювати над відновленням конструктивного українсько-польського діалогу і утримуватися від односторонніх дій, які шкодять розвитку дружніх відносин між Україною і Польщею.

"Політика порозуміння буде гарантувати природний альянс України і Польщі в боротьбі зі спільним одвічним ворогом - Росією. Зміцнення стратегічного партнерства України та Польщі у ці складні часи посилить безпеку наших країн і всієї Європи", - сказано у зверненні.

Нагадаємо, 22 липня польський Сейм затвердив резолюцію, у якій встановив 11 липня Національним днем пам'яті жертв геноциду, вчиненого проти громадян 2-гої Речі Посполитої у період Другої світової війни.

Президент України Петро Порошенко заявив, що шкодує у зв'язку з рішенням польського Сейму.

3 серпня у Верховній Раді був зареєстрований проект постанови 5012 Про вшанування пам'яті жертв геноциду, вчиненого Польською державою щодо українців у 1919 - 1951 роках. Даний проект зареєстрував у Раді позафракційний народний депутат Олег Мусій.

4 серпня спікер Сенату Польщі Станіслав Карчевський застеріг Київ від прийняття Верховною Радою України постанови про геноцид українців, здійснений поляками.

У свою чергу в Міністерстві закордонних справ Польщі заявили, що назва проекту постанови про "геноцид українців" Польщею, зареєстрованого у Верховній Раді, викликає подив.

Голова прес-служби МЗС Польщі Рафал Собчак, зокрема, зазначав, що, згідно з інформацією МЗС Польщі, цей проект є "одиничним інцидентом й ініціативою одного депутата".


Волинська трагедія - двосторонні етнічні чистки українського і польського населення на Волині, здійснені Українською Повстанською Армією і польською Армією Крайовою за участю польських батальйонів Шуцманшафт і радянських партизанів у 1943 році під час Другої світової війни.

Передплатіть журнал НВ за спеціальною ціною

До кінця листопада дешевше на 110 грн.
Передплатіть журнал на 12 місяців усього за 559 грн.

Ваш промокод для сплати онлайн – 89790834

Передплатити журнал
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Політика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: