Видали безпідставно. Що відомо про російський паспорт Труханова та відмову від нього

15 лютого, 14:44
1088
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Видали безпідставно. Що відомо про російський паспорт Труханова та відмову від нього - фото

Facebook/Геннадій Труханов

Геннадій Труханов

Міський голова Одеси Геннадій Труханов через російський суд анулював свій паспорт громадянина Росії.

Про це йдеться у рішенні Сергієво-Посадського суду Московської області від 13 вересня 2017 року.

Суд за позовом самого Труханова визнав незаконним рішення про видачу йому російських паспортів та недійсними самі документи. Раніше мер Одеси заявив суду, що має громадянство України і нібито ніколи не звертався за російським.

Паспорт Труханову видали на основі паспорта СРСР

За словами Труханова, про свій російський паспорт він дізнався з інтернету, ініціював перевірку і виявив, що на його ім'я був виданий паспорт, який пізніше двічі замінювали. Російське МВС визнало, що перший документ Труханову видали безпідставно. А отже – усі наступні процедури були незаконними.

Зокрема, суд встановив, що паспорт Труханову видали на основі паспорта СРСР. При цьому громадянином Росії він не є, на території цієї країни не зареєстрований.

Вимагає перевірки

Заявлена інформація вимагає детального аналізу та виглядає дещо дивно навіть для процедури пострадянських країн, зазначив в коментарі Радіо НВ керуючий партнер адвокатського об'єднання Juscutum Артем Афян.

Видача паспорта передбачає ідентифікацію особи

Він наголосив, що видача паспорта тієї чи іншої країни передбачає ідентифікацію особи.

"Взагалі в усіх країнах процедура видачі паспорта вимагає ідентифікації особи, тому за будь-яких обставин паспорт не видається неособисто. Для того, щоб людина отримала паспорт, у паспорті як мінімум є якісь її дані, є фотографія, є підпис, тобто ідентифікують на момент видачі", – зауважив Афян.

Російські паспорти Труханова

Питання про російські паспорти цього тижня розглядалося під час судового засідання у справі про розтрату бюджетних коштів при купівлі адмінбудівель колишнього заводу Краян.

У Малиновському райсуді міста у справі Труханова обвинувачення оголосило інформацію про анулювання паспортів міському голові Одеси, посилаючись на відповіді російських держорганів. За їх інформацією, на прізвище та ім'я Труханова дійсно видавалися паспорти Російської Федерації.

У Труханова може бути паспорт Росії та паспорт Греції

Перший паспорт особа з таким ім'ям отримала в у 2002 році в Дагестані, другий – в 2003 році в місті Сергієв Посад Московської області. У 2011 році вона звернулася в російські державні структури з проханням замінити перший документ у зв'язку з досягненням 45 років.

Раніше українська прокуратура заявляла, що у Труханова може бути паспорт Росії з 2002 року та паспорт громадянина Греції з 2011 року. Пізніше журналісти публікували докази того, що мер Одеси має чи, принаймні, мав російський паспорт. Згідно із журналістськими розслідуваннями, Труханов має російський паспорт і володіє будівельною компанією РОСТ через офшорні компанії на Віргінських островах.

Сам міський голова Одеси заявив, що задоволений інформацією, озвученою звинуваченням, і вважає питання про своє російське громадянство закритим.

Збіг даних

У коментарі журналістам прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури в цьому кримінальному провадженні Максим Кравченко наголосив на збігу даних особи, що отримувала російські паспорти, і мера Одеси.

Паспорти визнані недійсними через порушення процедури видачі

"Щодо міжнародно-правового доручення, яке відправлялося до Російської Федерації відповідно до наданих документів, зазначається, що вказана особа документувалася паспортом громадянина Російської Федерації, однак, відповідно до довідки, ці паспорти визнані недійсними через порушення процедури видачі. Про те, що саме одеський голова отримував ці паспорти, також інформації немає. Але знову-таки скажу, що прізвище, ім’я, по-батькові і дата народження збіглися", – зазначив Кравченко.

Що стосується наявності у Геннадія Труханова грецького громадянства, то відповідь на міжнародне правове доручення з цієї країни ще не прийшла, додав він.

Виправдальний вирок

Нова інформація в питанні громадянства Труханова на справу про привласнення 185 млн гривень бюджетних коштів, фігурантом по якій він є, не вплине на розгляд справи. Але вона може бути використана як спроба зняти питання по його громадянству, які озвучувалися СБУ, зазначив в коментарі Радіо НВ глава Центру протидії корупції Віталій Шабунін.

По кримінальній справі слід очікувати виправдального вироку

Водночас вже по кримінальній справі, спрогнозував він, в райсуді слід очікувати виправдального вироку. Це витікає зі швидкості розгляду справи.

"Ми постійно ставили питання СБУ і Порошенку: як так може бути, що фактично прифронтовим містом, стратегічним для росіян містом, керує громадянин Росії. Коли були реформи антикорупційного суду, таке було виправдання, чому справи не розглядаються: суддів мало, навантаження велике. А тут як треба справу прослухати до створення Антикорупційного суду, то чи не щодня справу розглядають. Ціль такого турборозгляду в тому, щоб отримати виправдальні вироки до створення Антикорупційного суду", – зауважив Шабунін.

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською