Венеціанська комісія розкритикувала закон про "партійну диктатуру"

11 червня 2016, 15:51
372
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

У Венеціанській комісії наполягають, що зміни до закону Про вибори народних депутатів України  не відповідають європейським стандартам

Венеціанська комісія ухвалила рішення щодо законодавчої норми закону Про вибори народних депутатів України, яка дозволяє виключати кандидатів у народні депутати з виборчих списків партії після виборів

Про це повідомляє Європейська правда з посиланням на заключні положення рішення, схваленого комісією на засіданні у Венеції у суботу, 11 червня.

У Венеціанській комісії наголошують, що надання партіям повноважень щодо виключення кандидатів з партійних виборчих списків після виборів "суперечить міжнародним стандартам і де-факто позбавляє громадян (електорат) здійсненого ними вибору, бо партія сама обирає хто з учасників списку має бути обраний".

"Право партій прибирати кандидатів зі свого списку після того, як вибори вже відбулися... має бути переглянуте і приведене у відповідність до європейських стандартів", - йдеться у висновках Венеціанської комісії.

Раніше НВ повідомляло, що у лютому 2016 року депутати Верховної Ради прийняли зміни до закону Про вибори народних депутатів України, більш відомого як закон про "партійну диктатуру", що дозволяють виключати кандидатів у народні депутати України з виборчого списку в багатомандатному окрузі.

Закон передбачає, що кандидата можна виключити зі списку партії в будь-який час після дня виборів до прийняття рішення ЦВК про визнання його обраним.

У березні доповідачі моніторингового комітету Парламентської асамблеї Ради Європи з питань України розкритикували зміни до закону та попросили Венеціанську комісію оцінити його на відповідність демократичним стандартам.