Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Ващиковський відмовився відвідати музей у Львові через слова директора про окупацію

5 листопада 2017, 18:07
144
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Голові МЗС Польщі не сподобалась у Львові відповідь про окупацію

Фото: Радіо Свобода

У неділю, 5 листопада, міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський, який другий день перебуває у Львові з офіційним візитом, відмовився відвідати Національний музей-меморіал жертв окупаційних режимів Тюрма на Лонцького

Як повідомляє Радіо Свобода, главі польського МЗС не сподобалося висловлювання директора музею про те, що у 1918 році Польща окупувала Західну Україну.

Ващиковський поклав квіти до пам’ятника жертвам комуністичних злочинів поблизу музею Тюрма на Лонцького. У програмі передбачалося відвідування музею, але польський міністр розвернувся на вході.

"Міністр запитав у мене, чи Західна Україна була окупована у 1918 році. Я відповів, що так, що це була окупація. Відтак він різко розвернувся з порога та не зайшов до музею. Це було, на мою думку, зроблено зумисно, це зумисний політичний крок", – прокоментував на місці директор музею Руслан Забілий.

Також польський міністр прямо не відповів на запитання з приводу польських пам’ятників, встановлених в Україні самовільно, без згоди української влади та без дотримання українського законодавства.

За інформацією Українського інституту національної пам’яті, в Україні близько 150 таких пам’ятників, зокрема, елементи на польському меморіалі на Личаківському цвинтарі у Львові.

Раніше у Львові глава МЗС Польщі заявив, що його країна відкрита для з'ясування польсько-українських конфліктів.

Нагадаємо, нещодавно Ващиковський заявив, що влада Польщі хоче запустити процедуру, яка б унеможливила в'їзд до країни людям, що сповідують антипольські погляди.

Головне

Україна/Політика

11 грудня, 11:55

article_img
Два політики та шоумен. Опитування КМІС назвало лідерів президентських виборів -2019

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися