Вам набагато складніше. Учасник YES Радослав Сікорський оцінив темп реформ в Україні

10 вересня 2015, 17:10
572
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Радослав Сікорський, міністр закордонних справ Польщі у 2007-2014 роках, маршал Сейму в 2014-2015 роках

НВ опитало провідних європейських і американських чиновників, політиків і аналітиків – учасників 12-й щорічній зустрічі YES – як вони оцінюють темпи реформ в Україні

"У Польщі реформи були проведені дуже швидко. Парламент прийняв тридцять перших законів, які створили нову економічну систему в країні. Цей процес отримав назву " шокова терапія. У результаті швидких реформ в надзвичайних політичних умовах Польща зробила ривок вперед. Україна знаходиться в іншій ситуації, тому що до Помаранчевої революції не було ніяких реформ, а в даний час ви ведете війну. Тому вам набагато складніше", - вважає Радослав Сікорський, міністр закордонних справ Польщі у 2007-2014 роках, маршал Сейму в 2014-2015 роках.

Він висловив думку, що уряд Арсенія Яценюка зробив більше, ніж попередні українські уряди. Незважаючи ні на що, вони взяли складне рішення щодо тарифів на енергоносії. Споживачі платять більше і не можуть бути задоволені, але це єдиний шлях, щоб зробити Україну менш залежною від російського газу, а також знайти додаткові ресурси, щоб фінансувати інші потреби країни.

Ще одне питання життєвої важливості для України – боротьба з корупцією. Для Польщі важливо було продемонструвати польському народу, що політики працюють для людей, а не для власного збагачення, зазначив він.

"Але, крім того, боротьба з корупцією дуже важлива для економіки. Інвестори, як іноземні, так і українські – не повернуться в Україну, поки не відчують, що можуть досягти успіху і при цьому не повинні платити хабарі. Якщо ви хочете залучити інвестиції, ви повинні перемогти у війні проти корупції", - сказав Сікорський.

12-а щорічна зустріч Ялтинської Європейської Стратегії (YES) під назвою В зоні ризику: Як доля нової України впливає на Європу і світ, організований YES у партнерстві з Фондом Віктора Пінчука, яка відбудеться в Києві 10-12 вересня 2015 р.

На форумі увагу буде зосереджено на питанні, як, спираючись на досвід Революції Гідності, Україна може сприяти забезпеченню світової стабільності та утвердження європейських цінностей в сучасному неспокійному світі, а також пошуку відповідей на виклики, пов'язані з анексією Криму, конфліктом на сході і нагальною потребою у реформуванні фінансового, економічного, судового та сектору безпеки країни.

Цього року на форумі будуть висловлювати свої думки більш 350 світових авторитетів в області політики, економіки, суспільних відносин і медіа.

Щорічний форум YES відкриє президент України Петро Порошенко.

12-я зустріч Ялтинської Європейської Стратегії буде транслюватися на сайті yes-ukraine.org. Також онлайн-трансляція форуму YES буде вестися на сайті НВ.

Повний текст матеріалу опубліковано в НВ №33 від 11 вересня 2015 року

Головне

Країни

Сьогодні, 13:48

article_img
Запитав про дружину президента. Справа блогера, який викривав корупцію в Азербайджані, призвела до масових протестів
Наукпоп

Сьогодні, 17:44

article_img
Китайська влада визнали факт експерименту зі зміною ДНК немовлят
Геополітика

Сьогодні, 08:05

article_img
Kyodo: Японія погодиться на мирний договір із РФ у разі гарантованої передачі двох островів

Вибір редакції

Країни

Сьогодні, 13:48

article_img
Запитав про дружину президента. Справа блогера, який викривав корупцію в Азербайджані, призвела до масових протестів
Події

Сьогодні, 16:27

article_img
Не може не скорочуватися. В Україні підрахували зменшення кількості населення
LIFE

Вчора, 19:52

article_img
Їсти як німець. Гастротур Ектора Хіменеса-Браво по Баварії

ТОП 3

Політика

Сьогодні, 09:16

article_img
Зеленський назвав "технічною помилкою" свою заяву про висунення у президенти, яку показали на 1+1 у новорічну ніч
39197
Політика

Вчора, 15:43

article_img
Вибори по-східному. Як Геннадій Кернес робить з Харкова електоральний анклав для Порошенка
9044
Політика

19 січня, 21:04

article_img
УП: Зеленський розказав, що робитиме з російською кінокомпанією
6918