Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

В Україні офіційно розпочалася виборча кампанія по місцевих виборах

5 вересня 2015, 08:23
483
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

ЦВК дала старт передвиборчій кампанії

Сьогодні, 5 вересня, в Україні стартує виборча кампанія по місцевих виборах, які повинні пройти вже 25 жовтня

У нинішньому році виборчий процес буде регулюватися новим законом "Про місцеві вибори".

Це перші місцеві вибори в Україні, які відбуватимуться за пропорційною системою з відкритими партійними списками. Суть виборчої системи полягає в тому, що для виборів депутатів обласних, районних, міських, районних у містах рад створюється єдиний багатомандатний округ, який ділиться на одномандатні за кількістю депутатів, що входять у відповідну раду. У кожному одномандатному окрузі висувається по одному кандидату від місцевої партійної організації, і в бюлетені одним рядком вказується і цей депутат, і партія, що його висунула, пише Інтерфакс-Україна.

Але при підведенні підсумків виборів підраховуються тільки голоси, віддані у багатомандатному окрузі за кожну партійну організацію, і у розподілі депутатських мандатів беруть участь партії, які набрали не менше 5% голосів виборців, які взяли участь у голосуванні.

Вибори депутатів сільських, селищних рад проводяться за мажоритарною системою відносної більшості в одномандатних виборчих округах, на які поділяється територія відповідно села або селища.

Вибори міських голів у містах з чисельністю населення понад 90 тисяч осіб будуть проводитися у два тури, якщо в першому турі за жодного з кандидатів не проголосує більше 50% виборців.

Таких міст за попередніми даними ЦВК налічується близько 44, це в першу чергу Київ та обласні центри.

Також 25 жовтня вперше будуть проводитися перші вибори до 74-х об'єднаних територіальних громад. Згідно із законом, у територіальних громадах крім сільських, селищних, міських голів (в залежності від виду громади) обираються старости населених пунктів, які увійшли в громаду.

Відзначається, що в майбутніх виборах, згідно з новим законодавством, не зможуть взяти участь комуністичні та націонал-соціалістичні партії.

На виборах не мають права голосу військовослужбовці строкової служби, громадяни України, які проживають за кордоном, а також визнані судом недієздатними та ті, що відбувають покарання в місцях позбавлення волі. Вимушені переселенці з Донецької, Луганської областей зможуть взяти участь у виборах тільки в тому випадку, якщо змінять виборчу адресу.

Вибори не будуть проводитися на тимчасово окупованих територіях Криму, Донецької та Луганської областей, а також у 91 населеному пункті Донецької та 31 – Луганської областей на підконтрольній території Україні, в яких неможливо забезпечити безпеку виборців і членів виборчих комісій. Також не будуть проводитися вибори депутатів Донецької і Луганської обласних рад.

На вибори планується витратити 1,18 млрд грн. Офіційні результати виборів повинні бути встановлені не пізніше 30 жовтня.

Головне

Україна/Політика

11 грудня, 11:55

article_img
Два політики та шоумен. Опитування КМІС назвало лідерів президентських виборів -2019

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися