В Україні набув чинності закон про іномовлення

0 коментувати
Cьогодні набув чинності закон про iномовлення
Фото: Bigmir.net

Cьогодні набув чинності закон про iномовлення

Сьогодні, 31 грудня, набуває чинності закон Про систему іномовлення в України, який напередодні був опублікований в офіційній газеті Верховної Ради Голос України

Даний закон створює правові основи діяльності державного підприємства, на яке покладаються завдання і функції мовлення за межами України.

Закон передбачає створення державного підприємства Іншомовна телерадіокомпанія України Ukraine tomorrow (ІНТУ), яке створять на базі державної телерадіокомпанії Всесвітня служба Українське телебачення і радіомовлення та товариства з обмеженою відповідальністю Банківське телебачення.

Згідно з документом, не менше 50% від загального обсягу мовлення буде проводиться англійською мовою. Телекомпанія повинна буде об'єктивно, повно та своєчасно інформувати іноземну аудиторію про події в Україні, здійснювати інформаційну підтримку українців, які перебувають за межами країни тощо.

Фінансування ІНТУ здійснюватиметься з держбюджету України і становитиме не менше 0,04% видатків загального фонду держбюджету за попередній рік.

Крім того, джерелами фінансування каналу іномовлення можуть бути кошти, отримані від продажу власної теле- і радіопродукції; кошти, отримані від трансляції реклами; плата за надання у користування авторськими та суміжними правами; добровільні, благодійні та спонсорські внески, пожертвування фізичних і юридичних осіб (крім анонімних пожертвувань) та інші надходження, не заборонені законодавством.

Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила закон про іномовлення 8 грудня.

Представляючи проект, тодішній глава Міністерства інформаційної політики Юрій Стець зазначив, що платформа іномовлення запущена вже з 1 жовтня. Мовлення ведеться в Америці, Європі та Азії. Зокрема, угоди вже підписані з такими країнами, як Австралія, Греція, Молдова, Латвія, Естонія та Литва. Також провели переговори з Туреччиною, Ізраїлем, Болгарією та іншими країнами.

28 грудня президент Петро Порошенко підписав даний закон.

За його словами, основним критерієм роботи іномовлення має бути об'єктивність подачі інформації про ситуацію в Україні – впровадження реформ, оборонну політику держави.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Політика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: