В АП назвали ризики для запровадження Євросоюзом безвізового режиму з Україною

1 коментувати
Україна просить прискорити введення безвізового режиму
Фото: ПК Україна

Україна просить прискорити введення безвізового режиму

Міграційна криза в Європі може стати фактором блокування скасування візового режиму для України, заявив заступник глави Адміністрації президента Костянтин Єлісєєв в інтерв'ю агентству Інтерфакс-Україна

"По-перше, ніхто не міг спрогнозувати, що ЄС може зіткнутися з такою проблемою, як міграційна криза, яка перейшла у розряд політичної проблеми всередині ЄС і навіть впливає на політичне життя багатьох країн Євросоюзу, впливає на рейтинги ключових європейських політиків. Тому цілком логічно, що сьогодні це питання є предметом стурбованості", - сказав він.

При цьому Єлісєєв підкреслив, що останнє слово в питанні надання громадянам України безвізового режиму скажуть країни - члени ЄС.

"Це рішення не вимагає консенсусу всіх країн ЄС, але може виникнути ситуація, коли буде створено блокуюча меншість в складі кількох країн, які теоретично можуть заблокувати рішення. І ми сьогодні працюємо над тим, щоб такого блокування не було, а рішення Євросоюз прийняв максимально консенсусне", - підкреслив він.

За його словами, українська сторона активно працює над тим, щоб безвізовий режим з Європейським Союзом став реальністю вже в 2016 році.

Він зазначив, що ЄС має певні зобов'язання перед Україною в частині надання безвізового режиму.

"Саме тому сьогодні відбувається спроба знайти modus vivendi для того, щоб з одного боку вирішити проблему нелегальної міграції, яка переважно погрожує країнам - членам ЄС, а з іншого - виконати свої зобов'язання перед Україною щодо надання безвізового режиму", - підкреслив заступник глави АП.

Він назвав позитивним той факт, що пішли зрушення з цього питання як в Європарламенті, так і в Раді міністрів ЄС.

"Зараз нам потрібно, щоб Європарламент після призначення доповідача оперативно підготував доповідь та виніс це питання на голосування під час найближчих пленарних засідань. Паралельно запущений процес розгляду цього питання в рамках Ради міністрів ЄС і відповідні робочі групи ЄС вже обговорюють цю тему і готують рішення", - сказав Єлісєєв.

При цьому Єлісєєв зазначив, що ключовим є факт наявності політичного рішення в рамках ЄС про надання безвізового режиму для громадян України. "Тепер є питання – коли? Я можу сказати, що є розуміння того, що це повинно відбутися в цьому році. М'яч знаходиться на полі Євросоюзу", - резюмував він.

Нагадаємо, 20 квітня Єврокомісія внесла в Європарламент пропозицію щодо візової лібералізації для України.

27 травня доповідач Європарламенту з візової лібералізації для України Марія Габріель зазначила, що Україна досягла значного прогресу на шляху до скасування візового режиму з ЄС.

31 травня Верховна Рада звернулася до ключових органів Євросоюзу з проханням про прискорення безвізового режиму для громадян України.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Політика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: