В Amnesty International заявили, що заборона КПУ суперечить ідеалам Євромайдану

11 коментувати
Заборона КПУ суперечить ідеалам Євромайдану,заявили в Amnesty International

Заборона КПУ суперечить ідеалам Євромайдану,заявили в Amnesty International

В Amnesty International заявили, що заборона Комуністичної партії в Україні є кричущим порушенням свободи самовираження та об’єднання, небезпечним прецедентом та порушенням ідеалів Євромайдану і має бути негайно скасована

Вільне вираження власної думки, "особливо якщо вона суперечить провладній позиції", було одним із ідеалів Євромайдану, заявив Джон Далхусен, директор Amnesty International в Європі та Центральній Азії, повідомляється на сайті Amnesty International Ukraine.

"Переслідування Комуністичної партії суперечить цим ідеалам", - наголосив він.

У правозахисній організації також вважають, що заборона Комуністичної партії України виключно через її назву та використання радянської символіки порушує право на свободу самовираження та об’єднання і встановлює небезпечний прецедент для українського політичного життя.

"Заборона Комуністичної партії України запровадила небезпечний прецедент. Цей крок відкидає Україну назад на її шляху до реформування та поваги до прав людини", - заявив директор Amnesty International в Європі та Центральній Азії.

Далхаусен наголосив, що заборона КПУ використовує ті самі "драконівські методи", що і радянська влада задля придушення інакомислення.

"Сьогоднішнє рішення може розглядатися його прибічниками як боротьба з пережитками радянського минулого. Насправді ж, ефект цього рішення абсолютно протилежний, оскільки було використано ті ж самі драконівські заходи щодо придушення інакомислення", - вважає він.

Нагадаємо, 16 грудня Київський окружний адміністративний суд заборонив діяльність Комуністичної партії України, задовольнивши позов Міністерства юстиції України у повному обсязі.


У жовтні Окружний адміністративний суд міста Києва відмовив Комуністичній партії України в задоволенні позову, у якому вона вимагала скасувати наказ Міністерства юстиції про заборону брати участь у виборах.

Також комуністи вимагали визнати недійсним наказ Мін'юсту, який затвердив правовий висновок комісії про невідповідність назви і символіки Компартії в рамках закону про декомунізацію.

Наприкінці жовтня суд не задовольнив низку клопотань представників захисту КПУ, зокрема, про зупинення розгляду позову Мін'юсту про припинення діяльності КПУ, оскільки в апеляційному суді Києва перебуває апеляційна скарга на рішення окружного суду за позовами Компартії та Мін'юсту.

У квітні 2015-го український парламент ухвалив закон про заборону пропаганди комунізму і нацизму.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Політика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: