УПЦ (МП) вимагає від Мінкультури зареєструвати статути, які суперечать законам України

3 серпня 2016, 16:15
1627
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Хресний хід УПЦ (МП) "За мир в Україні". Київ, 27 липня

В Міністерстві культури України розцінюють спрямовану УПЦ Московського патріархату скаргу прем'єр-міністру про протидію здійснення їх діяльності як тиск з метою змусити зареєструвати статути своїх парафій, які не відповідають українському законодавству

Про це розповів директор департаменту у справах релігій та національностей Мінкультури Андрій Юраш.

"Мова йде про бажання тиску. Не вирішити питання, а через звернення до прем'єр-міністра, до громадськості, визначені медіа-процеси натиснути і зобов'язати зареєструвати статути, які не відповідають чинному законодавству", - цитує Юраша агентство Інтерфакс-Україна.

Як розповів представник Мінкультури, з боку УПЦ (МП) шляхом підміни понять здійснюється спроби зареєструвати не єпархіальне управління як адміністративний центр, а єпархію.

Як пояснив Юраш, різниця між цими поняттями в тому, що єпархія об'єднує як сам єпархіальний центр, так і громади, які добровільно декларують свою підпорядкованість центру.

Він також розповів, що в статуті УПЦ (МП) намагається зробити неможливим для церковних парафій змінювати підпорядкування. За новим статутом УПЦ (МП) хочуть зробити парафії ієрархічно підпорядкованими єпархії, а їх діяльність підпорядкувати владі архієрея.

Крім того, у поданому статуті є положення, згідно з яким єпархіальний архієрей дозволяє створення і реєстрацію приходу.

"Парафія реєструється добровільно, він може брати благословення у церковного центру... Але коли він подає на державну реєстрацію, для нас важливий тільки юридично повний пакет документів", - додав Юраш.

В Мінкультури розцінюють нові вимоги УПЦ (МП) як порушення норм Конституції та закону про свободу совісті.

Разом з тим, згідно з заблокованим статутом УПЦ (МП), ця Церква хоче закріпити можливість для єпархіальних управлінь займатися комерційною діяльністю (разом з благодійною, просвітницькою, видавничою).

В Мінкультури нагадали, що це неможливо. Проте Церква має право засновувати комерційні підприємства, які реєструються як окремі юридичні особи та сплачують податки.

Раніше УПЦ (МП) протягом минулого місяця проводила хресний хід за мир в країні, який закінчився 27 липня в Києві. Подія викликала багато критики через побоювання можливих провокаций. В останній день хресного ходу УПЦ (МП) в Києві зібралося близько 15 тисяч чоловік. При цьому серйозних правопорушень вдалося уникнути.

Головне

Україна/Політика

Сьогодні, 17:11

article_img
Зброя для України. Волкер анонсував нові поставки вже у найближчі місяці

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися