Україна висловила протест у зв'язку з оголошенням Сущенку обвинувачення

7 жовтня 2016, 19:41
213
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

В МЗС також зажадали від Росії негайно звільнити Романа Сущенка та інших політв'язнів

Міністерство закордонних справ України висловило протест у зв’язку з оголошенням Федеральною службою безпеки Російської Федерації обвинувачення власному кореспонденту національного інформаційного агентства Укрінформ у Франції Роману Сущенку

"Безпідставне затримання та надумане, необґрунтоване звинувачення українського журналіста у шпигунстві є черговим підтвердженням політики РФ щодо посилення тиску на Україну та незаконного переслідування громадян України", - наголошується в повідомленні на сайті МЗС.

У відомстві також оцінили свідоме ігнорування закликів української сторони негайно допустити до Романа Сущенка українського консула як продовження цілеспрямованої політики Кремля щодо цинічного використання громадян України у політичних цілях та порушення прав людини.

В МЗС також зажадали від Росії негайно звільнити Романа Сущенка та всіх інших утримуваних нею політичних в’язнів, що є українськими громадянами та закликали міжнародне співтовариство посилити тиск на Російську Федерацію з метою якнайшвидшого припинення порушень прав людини та переслідувань незалежних журналістів.

Раніше повідомлялося, що слідство пред'явило українському журналісту Роману Сущенку офіційні обвинувачення у шпигунстві.

Нагадаємо, до Сущенка з моменту арешту не був допущений український консул. Причому українська сторона після відмови російських дипломатів МЗС все ж передала консула РФ ноту протесту у зв'язку з незаконним затриманням журналіста.

Нагадаємо, 3 жовтня Лефортовський суд Москви заарештував українця Сущенка на два місяці за підозрою в шпигунстві.

У ФСБ РФ стверджують, що затриманий журналіст є кадровим співробітником і полковником головного управління розвідки Міноборони України.

У Головному управлінні розвідки Міноборони України спростували заяви ФСБ.

Всі подробиці затримання українського журналіста в Москві читайте в спецтемі НВ

Зверніть увагу

29 грудня 2018, 11:53
Компанії/Ринки
thumb img
Спецпроект
29 грудня 2018, 11:53
29 грудня 2018, 22:38
Лонгріди
thumb img
Спецпроект