Україна відреагувала на привласнення Росією кримських пам'яток культури

20 жовтня 2015, 13:12
863
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Росія привласнила, зокрема, Ластівчине гніздо

Фото: Alex_Arta via Pixabay

Рішення уряду Російської Федерації про віднесення понад 220 пам’яток Криму до культурних об’єктів федерального значення РФ не має жодних правових наслідків та суперечить міжнародному праву, заявили у Міністерстві культури України

У відомстві нагадали, що тимчасово окупований Крим є невід'ємною частиною території України, на яку поширюється дія української Конституції та законів.

"Тому рішення Російської Федерації включити пам’ятки культурної спадщини Криму та їх території до Єдиного державного реєстру об’єктів культурної спадщини народів Російської Федерації є протиправним", - сказано в заяві.

Окремо МЗС наголошує на тому, що незаконні дії Росії стосуються об’єктів культурної спадщини, які охороняються законами України і занесені до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.

"Зокрема, фортеця і печерне місто Чуфут-Кале, Генуезька і міська фортеці у Феодосії, комплекс споруд Воронцовського палацу, Ластівчине гніздо, комплекс споруд палацу Олександра III, комплекс споруд Судацької фортеці, Ханський палац у Бахчисараї є об’єктами нерухомої культурної спадщини України національного значення, а два останніх з них номінуються на занесення до переліку об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО", - уточнили в українському зовнішньополітичному відомстві.

Вся відповідальність за пошкодження чи руйнацію цих безцінних пам’яток лежить на Російській Федерації, наголосили в МЗС.

Як повідомлялося, уряд Російської Федерації вніс понад 220 об'єктів на території анексованого Криму і Севастополя до культурних об'єктів федерального значення.

НВ

Головне

article_img
Кабмін запропонував РНБО ввести нові санкції проти Росії

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися