17 листопада 2018, субота

Україна розглядає латвійську модель навчання для виконання рекомендацій Венеціанки

0 коментувати
МОН може використати латвійську модель навчання 60 на 40
Фото: Міносвіти

МОН може використати латвійську модель навчання 60 на 40

Рекомендації Венеційської комісії щодо мовної статті Закону Про освіту можуть бути впроваджені через моделі навчання в школах національних громад, які використовують у Латвії

Про це заявила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час візиту до Латвійської Республіки, сказано на сайті Міносвіти України.

"Нам необхідно знайти правильні моделі навчання для представників національних громад, щоб вони чудово знали та могли вживати рідну мову і так само чудово володіли державною мовою", - сказала Гриневич.

За її словами, досвід Латвії в цьому питанні дуже цінний для України.

Зокрема, йдеться про співвідношення у навчанні 60 на 40 у старшій школі, де 60% часу відводиться на вивчення навчальних предметів державною, а 40% – рідною мовою.

Така схема застосовується в українській середній школі в Ризі.

Навчання у Ризькій українській середній школі проводиться за двомовною системою латиською та українською мовами: 60% – латиська мова, 40% – українська. Також з першого класу учні вивчають англійську мову. Із сьомого класу додатково, за бажанням, запроваджується ще одна іноземна мова – іспанська або німецька. Крім загальноосвітніх дисциплін, вивчається українська мова та література, історія і культура України, народознавство, міфологія та естетика.

Нагадаємо, 11 грудня Венеціанська комісія оприлюднила офіційні висновки щодо мовної статті українського закону про освіту в контексті можливого порушення гуманітарних прав національних меншин, які проживають на території України.

28 вересня в Україні набув чинності закон про освіту. Згідно з новим законом, мовою освітнього процесу в навчальних закладах є українська мова. У середній школі для національних меншин поступово запроваджується українська як мова викладання. Але відповідно до освітньої програми - можуть викладатися одна або кілька дисциплін двома і більше мовами - державною, англійською мовою, іншими офіційними мовами Європейського Союзу.

«Діалоги про майбутнє»

НВ представляє: «Діалоги про майбутнє» з Уільямом Тейлором, Павлом Шереметою і Дмитром Кулебою.

Київ-Вашингтон-Брюсель
Яке місце займає Україна у цьому трикутнику? Якою нашу країну бачать у Європі та США?

Відвідати лекцію
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Політика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: