Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Україна прокоментувала експозицію у Третьяковській галереї картин з окупованого Криму

13 липня 2016, 20:55
553
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Київ закликав призупинити експонування картин з третіх країн у російських галереях, де виставляється "націоналізоване" з Криму майно України\ картина Івана Айвазовського Дев'ятий вал

Фото: www.metafilter.com

Міністерство культури України прокоментувало виставку у Третьяковській галереї, присвячену 200-річчю художника Івана Айвазовського, за рахунок Феодосійської картинної галереї з окупованого Криму

У поширеній заяві відомства Київ закликав міжнародне співтовариство призупинити співробітництво з російськими установами в сфері культури, які користуються картинами та іншими культурними цінностями, незаконно вивезеними з окупованого Криму.

Для випадків з окупованими територіями діє стаття 5 Гаазької конвенції від 1954 року. Зокрема, в ній йдеться про те, що країна-окупант має докладати можливих зусиль для забезпечення охорони і збереження культурних цінностей території, що окупує.

У Мінкульті підкреслили, що Україна через грубе порушення Росією норм міжнародного права позбавлена можливості контролю за збереженням культурних цінностей на тимчасово окупованих територіях.

Картини Айвазовського входять до складу музейного фонду України та є державною власністю.
Росія анексувала Крим у березні 2014 року, захопивши адміністративні будівлі влади та провівши незаконний референдум. В подальшому Київ відстоює свої права на націоналізоване майно в міжнародних інституціях.

Так, 21 червня Європейський суд з прав людини прийняв до розгляду скаргу ВАТ Феодосійська суднобудівна компанія Море щодо порушення прав компанії в результаті незаконної націоналізації її майна на території окупованого Криму.

Головне

Україна/Політика

11 грудня, 11:55

article_img
Два політики та шоумен. Опитування КМІС назвало лідерів президентських виборів -2019

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися