Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Україна подала в ЄСПЛ позов проти Росії щодо політв'язнів

10 серпня, 21:59
165
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Європейський суд з прав людини

Україна подала проти Росії позов до Європейського суду з прав людини через порушення прав українських політв'язнів.

Про це повідомив заступник міністра юстиції - уповноважений у справах ЄСПЛ Іван Ліщина в Facebook.

"Ми тільки що подали нову міждержавну скаргу в Європейський суд з прав людини щодо українських політв'язнів Кремля", - написав він.

За його словами, в заяві описані порушення щодо 71 політв'язня на 130 сторінках. До цього додаються близько трьох тисяч сторінок доповнень.

У заяві уряд України заявляє про системні порушення з боку Російської Федерації Конвенції про захист прав людини і основних свобод (ст. 3 (заборона тортур і поводження, що принижує гідність); ст. 5 (особиста свобода); ст. 6 (справедливий суд); ст. 8 (повага до особистого і сімейного життя); ст. 10 (свобода вираження); ст. 13 (ефективний засіб захисту); ст. 18 (заборона використання дозволених Конвенцією обмежень прав для цілей інших, ніж ті, для яких вони були передбачені) щодо українських громадян, яких Росія переслідує за політичними мотивами.

"Щодо Клиха, Балуха, Куку і Литвинова додатково подані заяви за Правилом 39 про надання належного медичного забезпечення та інформації щодо стану здоров'я", - додав Ліщина.

У Мін'юсті раніше заявляли, що позов допоможе якщо не звільнити українців, то хоча б забезпечити їм гідні умови утримання.

Головне

Україна/Політика

8 грудня, 12:07

article_img
Як чиновник часів Януковича Злочевський добився закриття кримінальних справ і перетворився на топ-олігарха - розслідування НВ