17 жовтня 2018, середа

Україна подала в ЄСПЛ позов проти Росії щодо політв'язнів

0 коментувати
 Європейський суд з прав людини

Європейський суд з прав людини

Україна подала проти Росії позов до Європейського суду з прав людини через порушення прав українських політв'язнів.

Про це повідомив заступник міністра юстиції - уповноважений у справах ЄСПЛ Іван Ліщина в Facebook.

"Ми тільки що подали нову міждержавну скаргу в Європейський суд з прав людини щодо українських політв'язнів Кремля", - написав він.

За його словами, в заяві описані порушення щодо 71 політв'язня на 130 сторінках. До цього додаються близько трьох тисяч сторінок доповнень.

У заяві уряд України заявляє про системні порушення з боку Російської Федерації Конвенції про захист прав людини і основних свобод (ст. 3 (заборона тортур і поводження, що принижує гідність); ст. 5 (особиста свобода); ст. 6 (справедливий суд); ст. 8 (повага до особистого і сімейного життя); ст. 10 (свобода вираження); ст. 13 (ефективний засіб захисту); ст. 18 (заборона використання дозволених Конвенцією обмежень прав для цілей інших, ніж ті, для яких вони були передбачені) щодо українських громадян, яких Росія переслідує за політичними мотивами.

"Щодо Клиха, Балуха, Куку і Литвинова додатково подані заяви за Правилом 39 про надання належного медичного забезпечення та інформації щодо стану здоров'я", - додав Ліщина.

У Мін'юсті раніше заявляли, що позов допоможе якщо не звільнити українців, то хоча б забезпечити їм гідні умови утримання.

Лекції Нового Времени повертаються!

Ми зібрали відомих економістів і бізнесменів, впливових істориків і мислителів, та задали їм одне питання: «Що чекає країну?»

Переглянути розклад
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Політика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: