Гарантії безпеки для України не є альтернативою НАТО — Єрмак

1 липня, 19:20
НАТО (Фото:Посольство України в США / Facebook)

НАТО (Фото:Посольство України в США / Facebook)

Розробка системи гарантій безпеки для України — не альтернатива вступу нашої країни в НАТО.

Про це заявив керівник Офісу президента Андрій Єрмак у п'ятницю, 1 липня, в своєму Telegram-каналі. Цього дня відбулося перше засідання групи з питань міжнародних гарантій безпеки.

Відео дня

"Важливо. Розробка системи гарантій безпеки не є альтернативою вступу України до НАТО. Курс до Альянсу закріплений у нашій Конституції", - написав Єрмак.

На думку глави ОП, Україні потрібні такі гарантії:

  • забезпечення здатності України реалізувати право на самозахист (подальше надання нашій країні сучасного озброєння та бойової техніки без обмежень, фінансова допомога для розвитку оборонного сектору);
  • стримування нової агресії (розробка системи двосторонніх чи багатосторонніх договорів із докладними механізмами дій гарантів у разі агресії проти України);
  • санкційна політика проти Росії.

"Ідея Володимира Зеленського полягає в тому, щоб гарантії безпеки для України в майбутньому стали основою нової світової системи безпеки. United 24 – це своєрідна служба порятунку для країн, клуб відповідальних держав, які протягом 24 годин надають конкретну допомогу – військово-технічну, економічну, політичну, гуманітарну, а також запроваджують санкції проти агресора", - зазначив Єрмак.

Наприкінці травня Андрій Єрмак повідомив, що разом із колишнім генсекретарем НАТО Андерсом Фог Расмуссеном очолить міжнародну консультативну групу, яка розроблятиме пропозиції щодо гарантій безпеки для України.

Президент Володимир Зеленський раніше заявляв, що Україна працює над договором щодо гарантій безпеки з міжнародними партнерами без участі Росії. Такі гарантії мають бути багатосторонніми та юридично зобов'язуючими.

За словами глави ОП, перший документ із рекомендаціями щодо міжнародних гарантій безпеки для України планують підготувати до кінця липня.

15 березня президент Володимир Зеленський заявив, що Україні не вдасться вступити до НАТО. Після початку повномасштабного вторгнення Росії Альянс відмовився закрити небо над Україною та зупинити російські авіаудари, стверджуючи, що це може призвести до ескалації та початку Третьої світової війни.

3 травня віцепрем'єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина заявила, що Україна не відмовиться від наміру стати членом НАТО, незважаючи на обговорення гарантій безпеки. Вона зазначила, що Київ подав заявку на членство ще в 2008 році і відтоді не відкликав її.

Чи захистить НАТО країни Балтії від Росії? – Каімо Кууск, посол Естонії в Україні

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Сьогодні в Україні з Андрієм Смирновим

Дайджест новин від відповідального редактора журналу НВ

Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо НВ
X