Україна не планує повертати Росії "кредит Януковича" - Данилюк

26 липня 2016, 22:03
2120
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Данилюк не бачить підстав повертати кошти РФ

Фото: прес-служба президента

Україна не планує повертати Росії 3 млрд доларів за кредитом, отриманим у грудні 2013 року за домовленостями між президентом РФ Володимиром Путіним і тодішнім президентом Віктором Януковичем

Про це повідомив міністр фінансів України Олександр Данилюк в ефірі Еспресо.TV.

"Наша позиція - що це був примус, що під політичним впливом змусили взяти ці кошти. Тому наша позиція, що ми не маємо їх повертати", - заявив міністр.

Він підкреслив, що внаслідок агресії РФ було анексовано український Крим та розв’язано військовий конфлікт на сході України, внаслідок чого наша країна втратила значну частину економіки.

"Я не бачу, чому Україна має ці кошти повертати. Саме така наша позиція у суді, і ми будемо її доводити", - додав Данилюк.

Як повідомлялося, 17 лютого Мінфін РФ подав до високого суду Лондона позов до України з боргом у 3 млрд доларів часів президента Віктора Януковича.

27 травня 2016 року Україна подала у Високий суд Англії заперечення проти позову, з яким компанія The Law Debenture Trust Corporation Plc звернулася проти України у лютому 2016 року.
Україна в запереченнях вказує, що договір про запозичення, укладений у грудні 2013 року, є недійсним і не підлягає примусовому виконанню, з ряду причин, серед яких: порушення внутрішнього законодавства і встановлених українськими нормативними актами процедур при випуску єврооблігацій на 3 млрд доларів, які в подальшому були викуплені Росією на кошти Фонду національного добробуту (ФНБ), а також тиск з боку РФ протягом всього 2013 року з метою не допустити укладання Україною Угоди про асоціацію з ЄС.

У запереченні також наводяться докази військового вторгнення Росії на територію Автономної Республіки Крим та подальшої незаконної анексії півострова.

Окремо перераховані дії РФ, спрямовані на дестабілізацію ситуації на сході України, факти підтримки в цьому регіоні сепаратистських осіб і військових дій.

Головне

article_img
Кабмін запропонував РНБО ввести нові санкції проти Росії

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися