Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Соратник Вацлава Гавела розповів про втому Заходу від України

3 червня 2016, 18:53
874
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Карел Шварценбер: Чеські бізнесмени кажуть, що тут жахлива корупція

Чеський політик і дипломат Карел Шварценберг в інтерв'ю НВ прокоментував розмови про втому Заходу від України

"Чеські бізнесмени кажуть, що тут жахлива корупція. Розчарування, пов'язане з повільним прогресом у реформах, навіть породило ідіому - Ukraine's Fatigue (втома від України). У багатьох виникає закономірне питання: якщо вони не можуть подолати корупцію і впоратися з олігархами, чому ми повинні їх підтримувати?" - сказав Шварценберг

Зміни в Україні за останній рік він оцінив як невеликі.

"Минулого разу я був тільки в Києві й Західній Україні. Цього разу відвідав ще Харків і Донбас. Зміни відбуваються, але повільно", - зазначив Шварценберг.

Також він назвав, на його думку, головні причини, що гальмують розвиток України.

"Найперша і головна річ - побороти корупцію в судах, поліції і так далі. Я знаю, яка це ракова пухлина, оскільки у нас в країні та ж проблема, що дісталася у спадок від комуністичного минулого. Друге - зменшити бюрократію. Це отрута для успішної економіки і шлагбаум для будь-якого бізнесу. Подивіться на країни, які успішно впоралися з цією проблемою: до них відразу пішли інвестиції", - заявив Шварценберг.

Він зазначив, що Україні потрібен лідер з ясним баченням майбутнього країни, того, куди він хоче її привести, і вміння це зробити. Він також повинен бути наділений харизмою.

"Це ключ до розташування людей. І третє - він повинен любити цих людей", - додав Шварценберг.

Карел Шварценберг, 79 річний чеський політик і дипломат, найбільш відомий тим, що двічі був міністром закордонних справ Чехії. Проте у його біографії є і більш цікаві факти.

У 80-х Шварценберг очолював Міжнародний Гельсінський комітет з прав людини. Вів переговори з питань прав людини у СРСР, Болгарії, Косово. А на початку 1990-х був канцлером за президента Чехії Вацлава Гавела, дисидента і морального авторитета. Причому Шварценберга і Гавела пов'язувала не тільки робота, але і дружба.

Повне інтерв'ю з Карелом Шварценбергом читайте у свіжому номері журналу Новое Время - №20 від 3 червня 2016 року.

Головне

Україна/Політика

11 грудня, 11:55

article_img
Два політики та шоумен. Опитування КМІС назвало лідерів президентських виборів -2019

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися