18 листопада 2018, неділя

У заявах юриста Порошенка щодо передачі частки Roshen у "сліпий траст" знайшли суперечність

0 коментувати
У словах Пасенюка знайшли суперечність
Фото: hromadske.tv

У словах Пасенюка знайшли суперечність

Заява фінансового радника президента України Петра Порошенка та керуючого директора компанії ICU Макара Пасенюка щодо передачі частки президента у Roshen у "сліпий траст" суперечить його ж відповіді міжнародній мережі журналістів-розслідувачів OCCRP від 22 березня 2016 року

Про це повідомляє Громадське.

Згідно з повідомленням, у листі від 22 березня, підписаному Пасенюком, йдеться про передачу частки президента у Roshen до "сліпого трасту" у майбутньому.

"Умови трасту були погоджені з довірчим управителем. Траст буде "сліпим" та безвідкличним. Фактична передача активів у траст вимагає дотримання значної кількості юридичних формальностей. На даний момент юридичний радник забезпечує дотримання таких формальностей", - сказано в листі.

Крім того, зазначається, що "частка у Roshen перейде у траст після завершення усіх юридичних формальностей".

Водночас у повідомленні для ЗМІ від 5 квітня Макар Пасенюк стверджує, що частка Порошенка була передана у траст 14 січня.

Станом на 5 квітня фінансові радники президента не розкривають, у який саме траст була передана частка Порошенка у Roshen.

Не були оприлюднені також будь-які документи, які свідчать про те, що така передача все-таки відбулася.

Раніше повідомлялося, що радник президента з військового забезпечення Юрій Бірюков опублікував відповідь юридичної компанії Avellum, яка була уповноважена підготувати частку президента в Roshen для продажу, а в подальшому - для передачі у "сліпий" траст, на журналістське розслідування про офшори Петра Порошенка.

Згідно з документом, станом "на сьогодні" договір про створення "сліпого" трасту був підписаний. Однак точна дата його підписання не вказана.

Нагадаємо, 14 січня під час підсумкової прес-конференції в Києві Порошенко заявив про підписання договору, за яким він передав свою частку в корпорації Roshen у незалежний "сліпий траст" (blind trust).

Проте 3 квітня було опубліковано журналістське розслідування про те, що Порошенко не тільки не передав свої активи в траст всупереч обіцянкам, але і створив три офшорні компанії для реструктуризації Roshen.

«Діалоги про майбутнє»

НВ представляє: «Діалоги про майбутнє» з Уільямом Тейлором, Павлом Шереметою і Дмитром Кулебою.

Київ-Вашингтон-Брюсель
Яке місце займає Україна у цьому трикутнику? Якою нашу країну бачать у Європі та США?

Відвідати лекцію
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Політика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: