У СБУ розкрили принцип роботи "піраміди", створеної для втручання у вибори

21 лютого, 15:20
618
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
У СБУ розкрили принцип роботи "піраміди", створеної для втручання у вибори - фото

СБУ

Як розповіли у СБУ, "піраміду" організував один з депутатів Верховної Ради

Служба безпеки України розповіла про принцип роботи так званої "піраміди", створеної для втручання в результати президентських виборів.

Як повідомили у СБУ, для реалізації злочинної схеми використовувалася "брудна готівка", отримана незаконним шляхом за сприяння представників правоохоронних органів.

"Реалізація проекту передбачала формування у виборчих округах так званої "піраміди": керівник сектора, старший виборчої дільниці, "десятки", "двадцятки", які повинні були забезпечити необхідне, визначину кожному окремо кількість голосів на користь конкретного кандидата", - заявили у спецслужбі.

За словами заступника глави СБУ Віктора Кононенка, розмір оплати незаконних послуг так званих "старших виборчих дільниць" і членів "десяток" ріс пропорційно наближенню виборів.

Фото: СБУ

При цьому кошти на підготовку цієї піраміди і звіти про її створення почали надаватися ще до офіційного старту президентської кампанії, а формування "піраміди" продовжилося і після її офіційного початку у січні 2019 року.

"Для цього надходили нові транші готівки в іноземній валюті, які конвертувалися у гривню і роздавалися на місцях. Обсяги фінансування мережі у різних регіонах були чітко розраховані відповідно до кількості виборців, розміру округів і чисельності дільничних комісій", - зазначили у відомстві.

Раніше повідомлялося, що Служба безпеки України повідомила про ліквідацію схеми по втручанню у результати виборів президента країни, організованої одним з депутатів Верховної Ради.

За даними ЗМІ, мова йде про нардепа від партії Батьківщина Валерія Дубіля.

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською