У Раду внесли законопроект, що дозволяє призначити Луценка генпрокурором

12 квітня 2016, 18:13
365
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Фото: прес-служба президента

Якщо законопроект приймуть, у Луценка з'явиться реальний шанс очолити ГПУ

У вівторок, 12 квітня, до Верховної Ради України внесли законопроект, який вносить зміни в деякі законодавчі акти щодо діяльності Генеральної прокуратури та Державного бюро розслідування

Як повідомляє Уніан, ініціатором законопроекту №4379 є представник президента України в парламенті, народний депутат від фракції Блок Петра Порошенка Степан Кубів.

Зміни дозволяють обрати на посаду генпрокурора людини, що не має досвіду роботи в прокуратурі, однак має досвід роботи в галузі права не менше п'яти років.

Як пише Уніан, у частині 3 ст. 27 Закону Про прокуратуру вказується, що "прокурором Генеральної прокуратури України може бути призначений громадянин України, який має стаж роботи в галузі права не менше п'яти років. Ці вимоги не поширюються на прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури".

У теж час на даний момент законом передбачено, що прокурором генпрокуратури може бути призначений громадянин України, який має стаж роботи на посаді прокурора не менше п'яти років.

Раніше народний депутат від БПП Сергій Березенко повідомив, що фракція Блок Петра Порошенко розглядає кандидатуру Юрія Луценка на посаду генерального прокурора і вже напрацьовує зміни у закон про прокуратуру.

Нагадаємо, 11 квітня президент України Петро Порошенко почав консультації з підбору кандидатури на посаду генерального прокурора України.


16 лютого Порошенко закликав Шокіна і прем'єр-міністра Арсенія Яценюка подати у відставку.

19 лютого заява генерального прокурора Віктора Шокіна про відставку надійшла до Адміністрації президента. У той же день президент Петро Порошенко вніс у Верховну Раду подання на звільнення Шокіна з посади.

29 березня Верховна Рада проголосувала за відставку генпрокурора Віктора Шокіна. Напередодні Шокін підписав указ про звільнення з органів прокуратури "за грубе порушення правил прокурорської етики" свого заступника Давида Сакварелідзе.