Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

У міськраду Херсона пройшли шість партій

27 жовтня 2015, 13:43
489
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

На місцевих виборах в Херсоні проголосували 37,4% виборців

Фото: Наталія Кравчук / НВ

Херсонська обласна виборча комісія завершила підрахунок голосів на місцевих виборах. За результатами обробки всіх бюлетенів у Херсонську міську раду проходять шість партій

Це Блок Петра Порошенка Солідарність (17,1% голосів), Опозиційний блок (13,8%), Наш край (12,9%), Самопоміч (10,5%), Батьківщина (9,1%) і УКРОП - 7,7%.

Всього на місцевих виборах в Херсоні проголосували 37,4% виборців.

Херсонська обласна організація Комітету виборців України (КВУ) констатує, що місцеві вибори в області пройшли законно і їх можна визнати дійсними, незважаючи на те, що була низка характерних проблем.

За словами глави облорганізації КВУ Дементія Білого, найбільш серйозними проблемами стало погане матеріально-технічне забезпечення та підготовка членів дільничних виборчих комісій. Але це не викликало серйозних порушень законодавств з-за низької явки виборців.

Серед цих проблем і порушень названа, зокрема, відсутність виборчих урн в достатній кількості та якості. Члени комісій часто були змушені збирати одну урну з кількох поламаних або заклеювати скотчем щілини на них.

Також були відсутні в достатній кількості бланки протоколів про підрахунок голосів і повністю відсутні бланки копій протоколів для спостерігачів і кандидатів.

"Це серйозно гальмувало роботу комісій і провокувало нові порушення, наприклад, заповнення протоколів олівцями", - сказано у звіті КВУ.

Також не вистачало бензину ні на поїздки для транспортування бюлетенів, ні на поїздки для складання уточнених протоколів.

Спостерігачі КВУ виявляли різні факти порушень правил передвиборної агітації. Зокрема, в день голосування спостерігачі зафіксували біг-борди та лайт-бокси з прихованою політичною рекламою на користь Батьківщини, Опозиційного блоку, Відродження, Блоку Петра Порошенка Солідарність. Фіксувалися окремі факти розсилки смс-повідомлень на користь кандидатів, стихійна агітація у приміщенні для голосування та інше.

Спостерігачі також виявили та припинили кілька випадків виборчих "каруселей".

Всі подробиці про місцеві вибори в Україні читайте в спецтемі НВ.

Головне

Україна/Політика

Сьогодні, 15:16

article_img
Порошенко підписав закон про припинення договору про дружбу з РФ