У Єврокомісії розповіли, коли запропонують Раді ЄС скасувати візи для українців

18 січня 2016, 13:08
845
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

В першому кварталі поточного року Єврокомісія може виступити з пропозицією щодо скасування віз для українців

Європейська комісія має намір вже в першому кварталі 2016 року запропонувати Раді ЄС ввести безвізовий режим для України

Про це заявив європейський комісар з питань розширення й політики добросусідства Йоханнес Хан в Брюсселі перед засіданням Ради ЄС.

"Щодо України залишаються певні зобов'язання, взяті президентом і прем'єр-міністром, які повинні бути виконані. Але ми очікуємо, що дуже скоро буде звіт, ми отримаємо оцінку і в першому кварталі ми зможемо виступити з пропозицією щодо візової лібералізації", - сказав він журналістам

Також він додав, що це ж стосується і Грузії.

Нагадаємо, 18 грудня Європейська комісія опублікувала свій офіційний звіт щодо лібералізації візового режиму між Україною та Євросоюзом. У своєму звіті Єврокомісія визнала виконання українською стороною умов для скасування віз.

У звіті описано прогрес Києва в питанні безпеки документів, сфері інтегрованого управління кордонами, управління міграцією, надання притулку, безпеки та громадського порядку та інших напрямках. Також у тексті згадуються зобов'язання Києва, які ще мають бути виконані. Зокрема мова йде про те, що Україна зобов'язується забезпечити повноцінну роботу в першому кварталі 2016 року Національного антикорупційного бюро та антикорупційної прокуратури, Нацагентства з запобіганню корупції, внести зміни до законодавства, що стосується управління активами, конфіскації та арешту майна. Також Київ зобов'язується забезпечити в 2016 році фінансування новостворених органів у сфері боротьби з корупцією.

Згідно з процедурою, Єврокомісія має подати рекомендацію Європейській Раді та Європарламенту прийняти рішення щодо встановлення безвізового режиму для громадян України.

Головне

article_img
Кабмін запропонував РНБО ввести нові санкції проти Росії

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися