У ЄС заявили, що запуск е-декларування в тестовому режимі є контрпродуктивним

0 коментувати
В ЄС вважають, що нездатність швидко вирішити питання з е-декларуванням може підірвати важливі зусилля у боротьбі з корупцією в Україні

В ЄС вважають, що нездатність швидко вирішити питання з е-декларуванням може підірвати важливі зусилля у боротьбі з корупцією в Україні

В представництві Європейського Союзу в Україні та в посольствах країн-членів ЄС заявили, що запуск е-декларування в тестовому режимі є контрпродуктивним

Як говориться в спільній заяві, опублікованій у Facebook представництва ЄС,
запуск в Україні системи електронного декларування в тестовому режимі має мало сенсу і де-факто, може стати контрпродуктивним.

"Електронна система декларування майна, яку Національне агентство з питань запобігання корупції (НАПК) запустило 15 серпня, не була сертифікована належним чином; таким чином, вона не відповідає цілям закріплення ключових юридичних наслідків, які повинні бути наслідком подання неправдивих декларацій. Саме тому запуск електронного декларування в тестовому режимі має мало сенсу і, фактично, може стати контрпродуктивним", - йдеться в заяві.

В ЄС вважають, що заяви про те, що невдала видача технічного сертифіката викликана технічними недоліками, суперечить публічним заявам, зробленим ПРООН та іншими надійними експертами.

"Вони чітко підкреслюють: система повністю відповідає міжнародним стандартам і вже зараз може бути використана для збору і публікації декларацій абсолютно законним способом. Це - завдання, яке тепер має виконати НАПК".

Далі йдеться про те, що вкрай важливо, щоб українська влада на всіх рівнях без зволікання владнала інші технічні й адміністративні питання в контексті відповідних зобов'язань між Україною та ЄС.

"Нездатність швидко вирішити цю проблему може підірвати важливі зусилля у боротьбі з корупцією в Україні, які дуже суттєві для успішного процесу реформ, підтримуванних Євросоюзом".

Раніше в представництві ЄС в Україні підкреслили, що сертифікація системи є головною умовою ефективної боротьби з корупцією. Європейська сторона закликала сертифікувати систему електронного декларування без зволікання з метою забезпечення кримінальної відповідальності за дачу неправдивих показань.

Нагадаємо, 2 серпня Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації відмовила у сертифікації комплексу збору і обробки електронних декларацій.

У свою чергу, Національне агентство по запобіганню корупції залишив у силі своє рішення про запуск системи електронного декларування незважаючи на відсутність атестата захисту інформації, яка є необхідною відповідно до законодавства.

Незважаючи на це, з понеділка, 15 серпня, система почала свою роботу в Україні в тестовому режимі.

Пізніше у РНБО не виключили, що зрив запуску програми е-декларування міг бути умисним.

НВ


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Політика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: