У ЄС висловили розчарування прийняттям нових поправок до закону про електронне декларування

17 лютого 2016, 11:46
1084
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Томбінський розчарований поправками до законопроекту №3755

Глава представництва Європейського союзу в Україні Ян Томбінський прокоментував законопроекти з так званого безвізового пакету, прийняті у вівторок, 16 лютого, Верховною Радою України

Про це йдеться в повідомленні на офіційній сторінці представництва ЄС в Україні.

Зокрема, він привітав ухвалення законопроектів №4054 про виявлення, розшук і управління активами, отриманих від корупційних злочинів та №4056 про удосконалення засад діяльності Національного агентства України з виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів і закликав депутатів підтримати ці закони у другому читанні.

У той же час Томбінський висловив розчарування прийняттям законопроекту №3755 про внесення змін до закону України про протидію корупції, що стосується роботи системи електронного декларування.

"Прийнятий законопроект про електронне декларування (№3755) викликав розчарування і не відповідає зобов'язання України у сфері боротьби з корупцією. Україні слід негайно вжити заходів для встановлення ефективної системи декларування доходів та забезпечення нормальної роботи Національного агентства з питань запобігання корупції", - заявив Томбінський .

Крім того, за словами представника ЄС, депутати так і не усунули недоліки законопроекту №4055, що вносить поправки в закон Про прокуратуру. Він закликав Раду надати Спеціальній антикорупційній прокуратурі більшу незалежність.

Нагадаємо, у вівторок, 16 лютого, Верховна Рада України прийняла законопроект №3755 про внесення змін до закону України про протидію корупції, що стосується роботи електронної системи надання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій у державі або в органах місцевого самоврядування.

Законопроект був прийнятий з новими поправками, які передбачають підвищення ліміту декларування в три рази, а також декриміналізацію відповідальності за внесення неправдивих даних до 2017 року. Крім того, членами сім'ї в законі прописані тільки чоловіки, дружини і діти.

Після цього народний депутат Сергій Лещенко закликав главу представництва Європейського союзу в Україні Яна Томбінського не визнавати прийняття законопроекту №3755 про електронному декларуванні виконанням вимог для введення безвізового режиму.

Головне

Події

Сьогодні, 14:41

article_img
Після Революції Гідності. Чому в Україні слабшає громадянське суспільство
Геополітика

Сьогодні, 20:09

article_img
У НАТО прокоментували слова Путіна про готовність націлити ракети на США
Фінанси

Сьогодні, 20:00

article_img
ТОП-5 ризиків для банківської системи України: версія Катерини Рожкової

Вибір редакції

Країни

Сьогодні, 14:01

article_img
Небезпека-2019. Через хвилю відмови від вакцин світу загрожує повернення забутих епідемій
Гаджети

Вчора, 21:01

article_img
5 чудових смартфонів, про які ви ніколи не чули. А дарма
Політика

Вчора, 20:41

article_img
Roshen не менш вагомий, ніж Квартал 95. Політтехнолог Порошенка - про президента, Зеленського, Тимошенко і Коломойського

ТОП 3

Політика

Сьогодні, 10:50

article_img
Зеленський лідирує у президентському рейтингу з невеликим відривом від Порошенка і Тимошенко - опитування
13856
Політика

Вчора, 13:26

article_img
Час зняти ручне гальмо. Вакарчук про свою команду, мету в політиці та участь у виборах
4481
Політика

Вчора, 20:41

article_img
Roshen не менш вагомий, ніж Квартал 95. Політтехнолог Порошенка - про президента, Зеленського, Тимошенко і Коломойського
3832