16 листопада 2018, п'ятниця

У ЄС висловили розчарування прийняттям нових поправок до закону про електронне декларування

0 коментувати
Томбінський розчарований поправками до законопроекту №3755
Фото: European Union in Ukraine / Facebook

Томбінський розчарований поправками до законопроекту №3755

Глава представництва Європейського союзу в Україні Ян Томбінський прокоментував законопроекти з так званого безвізового пакету, прийняті у вівторок, 16 лютого, Верховною Радою України

Про це йдеться в повідомленні на офіційній сторінці представництва ЄС в Україні.

Зокрема, він привітав ухвалення законопроектів №4054 про виявлення, розшук і управління активами, отриманих від корупційних злочинів та №4056 про удосконалення засад діяльності Національного агентства України з виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів і закликав депутатів підтримати ці закони у другому читанні.

У той же час Томбінський висловив розчарування прийняттям законопроекту №3755 про внесення змін до закону України про протидію корупції, що стосується роботи системи електронного декларування.

"Прийнятий законопроект про електронне декларування (№3755) викликав розчарування і не відповідає зобов'язання України у сфері боротьби з корупцією. Україні слід негайно вжити заходів для встановлення ефективної системи декларування доходів та забезпечення нормальної роботи Національного агентства з питань запобігання корупції", - заявив Томбінський .

Крім того, за словами представника ЄС, депутати так і не усунули недоліки законопроекту №4055, що вносить поправки в закон Про прокуратуру. Він закликав Раду надати Спеціальній антикорупційній прокуратурі більшу незалежність.

Нагадаємо, у вівторок, 16 лютого, Верховна Рада України прийняла законопроект №3755 про внесення змін до закону України про протидію корупції, що стосується роботи електронної системи надання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій у державі або в органах місцевого самоврядування.

Законопроект був прийнятий з новими поправками, які передбачають підвищення ліміту декларування в три рази, а також декриміналізацію відповідальності за внесення неправдивих даних до 2017 року. Крім того, членами сім'ї в законі прописані тільки чоловіки, дружини і діти.

Після цього народний депутат Сергій Лещенко закликав главу представництва Європейського союзу в Україні Яна Томбінського не визнавати прийняття законопроекту №3755 про електронному декларуванні виконанням вимог для введення безвізового режиму.

«Діалоги про майбутнє»

НВ представляє: «Діалоги про майбутнє» з Уільямом Тейлором, Павлом Шереметою і Дмитром Кулебою.

Київ-Вашингтон-Брюсель
Яке місце займає Україна у цьому трикутнику? Якою нашу країну бачать у Європі та США?

Відвідати лекцію
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Політика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: