ЦВК: Вирішити проблему з місцевими виборами в Маріуполі та Красноармійську може тільки Рада

26 жовтня 2015, 10:46
86
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Михайло Охендовський: У зриві голосування винні окремі члени горизбиркомов

Для проведення місцевих виборів у Маріуполі та Красноармійську Верховна Рада повинна прийняти окремий закон, заявив голова Центральної виборчої комісії Михайло Охендовський

Заява прозвучала під час зустрічі з послами США в Україні Джеффрі Пайеттом, Канади Романом Ващуком і Великої Британії Джудіт Гоф, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Охендовський заявив, що "тільки Верховна Рада України повинна створити спеціальний юридичний механізм, щоб дати виборцям Маріуполя та Красноармійська можливість реалізувати їх виборчі права".

Він нагадав, що голосування по місцевим виборам у Маріуполі та Красноармійську не відбулося, і способу дій виборчих комісій в подібних ситуаціях закон про місцеві вибори не передбачає.

"Будь-який виборчий процес, який вже розпочався, обов'язково повинен завершитися голосуванням і встановленням результатів виборів. Зрив голосування в результаті протиправної бездіяльності окремих членів міських виборчих комісій не змінив юридичного статусу кандидатів, які були висунуті на відповідних виборах. У свою чергу, відсутня і юридична можливість завершити розпочаті виборчі процеси без проведення голосування та встановлення результатів виборів", - підкреслив глава ЦВК.

За повідомленням прес-служби ЦВК, цю думку Охендовського "підтримали всі присутні на зустрічі посли іноземних держав, підкресливши при цьому, що такий підхід повністю відповідає міжнародним виборчим стандартам".

Глава ЦВК підкреслив, що для Комісії "з самого початку виборчого процесу було принципово важливо організувати вибори в Маріуполі", враховуючи, що він є найбільшим за кількістю виборців з усіх міст Донбасу, які перебувають під контролем України.

Зрив голосування в Маріуполі і Красноармійську він пояснив системної протизаконною бездіяльність окремих членів Маріупольського та Красноармійського горизбиркомов.
За його словами, законність рішення щодо друку виборчих бюлетенів для голосування в Маріуполі була встановлена не тільки ЦВК, але й рішенням суду, що набрало законної сили.

Голова ЦВК нагадав, що в Красноармійську рішенням суду, прийнятим за п'ять годин до початку голосування, було скасовано рішення міськвиборчкому за визначенням виробника виборчих бюлетенів тільки на тій підставі, що для друку бюлетенів був обраний фізичну особу-підприємця, а не юридична особа.

"Подібні рішення приймалися і багатьма іншими територіальними виборчими комісіями. Їх законність ні в одному іншому разі під сумнів не ставилася. Самі бюлетені, виготовлені для голосування в місті Красноармійську, вимогам закону відповідали повністю. Незважаючи на це, такі виборчі бюлетені, навіть будучи отриманими міською виборчою комісією дільничним виборчим комісіям передані не були", - підкреслив Охендовський.

"В обох випадках - Маріуполя і Красноармійська - подальшу юридичну оцінку суспільно небезпечних наслідків протиправної бездіяльності окремих членів відповідних міських виборчих комісій обов'язково мають дати правоохоронні органи, до яких вже звернулася ЦВК, враховуючи можливу наявність у такої бездіяльності ознак складу кримінального злочину, передбаченого статтею 157 Кримінального кодексу України", - додав він.

Раніше голова Верховної Ради Володимир Гройсман заявив про те, що 26 жовтня в парламенті відбудеться рада коаліції, який вирішить питання з проведенням місцевих виборів в Маріуполі.

Головне

Україна/Політика

Сьогодні, 16:36

article_img
Суд відхилив позов Насірова до лікаря, який давав свідчення про стан його здоров'я

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися