Третій з найбагатших. Активи Коломойського за рік скоротилися на 41%

27 жовтня 2016, 12:54
648
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Активи Коломойського "схудли" на 41%

Олігарх Ігор Коломойський зайняв третє місце в списку ТОП-100 найбагатших українців (спільний проект Нового Времени та інвестиційної компанії Dragon Capital)

За рік він опустився на одну сходинку в рейтингу, а його активи "схудли" на 41% до $1,134 млрд.

У рамках мирової угоди з олігархом Віктором Пінчуком Коломойський повинен виплатити своєму давньому опонентові $ 500 млн. Ця угода стала результатом позову у Високий суд Лондона, який подав Пінчук проти Коломойського і його партнера Геннадія Боголюбова. Позивач звинувачував останніх в порушенні контракту під час приватизації Криворізького залізорудного комбінату. І, за даними BBC, вимагав відшкодування збитків у розмірі 2 млрд фунтів, а також 90 млн фунтів початкових інвестицій у підприємство. У підсумку мільярдери домовилися про врегулювання ділового спору без розгляду у суді.

Це вже друга мирова угода між Пінчуком і Коломойським. Першу вони уклали в жовтні 2015-го - мова йшла про дивіденди, які, на думку зятя Леоніда Кучми, йому повинен був виплатити Коломойський з їх загального "феросплавного холдингу", який складається з Нікопольського, Запорізького і Стаханівського феросплавних заводів, а також Марганецького та Орджонікідзевського ГЗК. За даними видання Дзеркало тижня, Пінчук стверджував, що сума невиплачених дивідендів становить $ 0,5 млрд. А Коломойський, мовляв, погодився виплатити своєму опоненту половину цієї суми. Офіційно позовних вимог сторони не розголошують.

Фінансовий центр групи Коломойського - найбільший у країні ПриватБанк - вже другий рік перебуває під шквалом критики. Основна претензія до нього - високий рівень інсайдерських кредитів, тобто позик, виданих підприємствам, пов'язаним з власником фінансової установи. За даними джерел Економічної правди, рівень подібних кредитів в Приваті досягає 80%. Тобто більшість залучених коштів банк вкладає в бізнес самої фінансово-промислової групи Приват, і вони роздані численним бізнес-партнерам дніпропетровської команди.

Втім, поки Нацбанк підтримує найбільшу фінустанову країни. Так, у квітні Приват уклав з НБУ додаткові угоди, щоб відкласти до серпня 2017-го платежі з рефінансування на суму в 6,577 млрд грн. Спочатку погасити заборгованість структура Коломойського повинна була починаючи з лютого і березня 2015 року.

Програма реструктуризації боргів банку перед НБУ передбачає збільшення статутного капіталу, поступове зменшення частки інсайдерських кредитів, а також надання додаткового забезпечення під рефінансування. При цьому Коломойський підтвердив, що особисто поручився по кредитах рефінансування та в частині докапіталізації Приватбанку.

“Це називається гарантійний лист. Далі, при реструктуризації заборгованості Нацбанку, акціонер дає персональні гарантії. Ми цього вимагаємо", - говорила Валерія Гонтарєва, голова НБУ, в інтерв'ю Українській правді.

За словами чиновниці, персональні гарантії Коломойський дав майже на всю суму рефінансування. "Він відповідає всім своїм майном",- підкреслила Гонтарєва.

У серпні акціонери Приватбанку вирішили збільшити статутний капітал установи на 12,2%, або 2,583 млрд грн. Тобто поки Коломойський своє слово тримає.

Повний рейтинг ТОП-100 найбагатших українців читайте в новому номері журналу Новое Время - №40 від 28 жовтня 2016 року.

Головне

Фінанси

Сьогодні, 07:55

article_img
Курс валют від НБУ: долар і євро продовжують зростати
Політика

Сьогодні, 11:00

article_img
#ВибориБезБрехні: перевіряємо достовірність заяв Тимошенко, Ляшка, Вілкула, Мураєва та Шевченка
Теніс

Сьогодні, 14:10

article_img
Світоліна, Цуренко і Костюк поліпшили свої позиції в рейтингу кращих тенісисток світу

Вибір редакції

Події

Вчора, 19:43

article_img
Джокер Зеленський, похорон марсохода і шановні знавці. Краще за тиждень за версією головного редактора NV.ua
Події

Вчора, 21:01

article_img
Перше місце України. Чому ми очолили рейтинг країн з найвищою смертністю через неправильне харчування
Гаджети

Сьогодні, 15:00

article_img
Великий і гнучкий. Все, що відомо про майбутні смартфони Samsung

ТОП 3

Політика

16 лютого, 17:39

article_img
Тимошенко прокоментувала рейтинги Зеленського - ЗМІ
30782
Політика

16 лютого, 20:32

article_img
Хто з шести основних кандидатів у президенти є найбільшим домовласником
9385
Політика

16 лютого, 19:23

article_img
Хто з кандидатів у президенти є найбільшим землевласником
8765