Зачепиш – мало не здасться. Саакашвілі розповів НВ, чому президент закриває очі на корупційні схеми

24 вересня 2015, 08:37
3907
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Екс-президент Грузії, губернатор Одеської області Михайло Саакашвілі в інтерв'ю НВ описав корупційну схему при владі і розповів, кому це вигідно

За словами Саакашвілі, про те, що якісь сфери контролюють конкретні люди, відомо всім. Ці люди змінюються, а олігархи залишаються на місці, бо у них є гроші і ця система вигідна багатьом, продовжує Саакашвілі.

ЄС хотів створити фонд заробітної плати для чиновників – цього, зазначає губернатор, зробити не дали. Уряд майже нічого не зробив, щоб такий фонд виник, впевнений Саакашвілі, зазначивши, що винятком є Наталія Яресько.

"Чому в Україні не пройшов закон про бюджетне фінансування політичних партій? Моя грузинська партія в опозиції існує як раз за рахунок бюджету. Бо куди приємніше і солодше мати готівку. Звідки цей кеш йде? Від держпідприємств. Чому вони збиткові? Тому що розподіляють кеш, яким оплачуються люди, що забезпечують недоторканність корупціонерів. Чому держпідприємства не приватизують? З тієї ж самої причини", - продовжує Саакашвілі.

Він також зазначив, що про цих схемах знає президент, однак через умовності політичного процесу і впливових членів коаліції, він змушений маневрувати.

"Я думаю, що президент Порошенко дуже добре інформований по багатьом моментам. Але є умовність політичного процесу і є коаліція. А в ній – такі [люди], що якщо їх зачепиш, то мало не здасться. Тобто президент змушений весь час маневрувати".

На питання, хто ж все-таки підтримує описану корупційну схему - президент або прем'єр - Саакашвілі відповів: "Все дуже просто. Є величезна бюрократична вертикаль. Наприклад, ми хочемо отримати грошей від приватизації. У нас в Одесі є кілька великих компаній, які хочуть отримати вихід у море. І у нас є земля, продавши яку, можна побудувати дорогу Одеса-Рені [місто на крайньому заході області, на кордоні з Молдовою та Румунією] – вихід в ЄС. Але що сказано в законі? Продавати нічого не можна. Проте порт може оголосити, що навколишня земля йому не потрібна. Після цього міністерство підтверджує цю заяву, і вони спільно вирішують, кому безоплатно передати відчужену таким чином ділянку. Ось така схема, що демонструє, що все законодавство побудоване для корупції. І це настільки очевидно, що далі вже нікуди".

Повний текст інтерв'ю читайте в НВ №35 від 25 вересня 2015 року

Головне

Політика

Вчора, 19:25

article_img
А що це таке? Політконсультант Порошенка заперечує існування "томос-туру"
Геополітика

Сьогодні, 01:49

article_img
Трамп підписав пакет законів, який збільшує допомогу Україні майже до $700 млн
Політика

Вчора, 13:59

article_img
Президентські дебати на Радіо НВ: Євген Мураєв vs Дмитро Добродомов - відео

Вибір редакції

Ігри

Вчора, 21:00

article_img
Ще безумніше. Огляд гри Far Cry: New Dawn
Політика

Вчора, 21:01

article_img
НАБУ, САП, Луценко. Хто задіяний у скандалі із незаконним збагаченням Тимошенко
Події

Вчора, 09:31

article_img
Шлюб за добу: в 2018 році послугою скористалися понад п’ять тисяч київських пар

ТОП 3

Політика

14 лютого, 10:28

article_img
П'ять наймасштабніших схем у сфері державної медицини, які знищила Супрун - розслідування НВ
91013
Політика

14 лютого, 13:29

article_img
Суд дозволив Супрун виконувати обов'язки міністра охорони здоров'я
9123
Політика

14 лютого, 12:51

article_img
Зеленський очолює президентський рейтинг, за ним йдуть Порошенко та Тимошенко - опитування КМІС
4684