Таун-хауси або багатоквартирні будинки. Головний архітектор Києва розповів, яким може бути житло для учасників АТО

11 вересня 2015, 17:42
495
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Для розподілу земель розглядається ділянка в селі Биківня. Зараз проходять громадські слухання детального плану території

У Києві існує проблема з вільною територією, на якій можна виділити земельні ділянки учасникам АТО в Донбасі, розповів головний архітектор Києва Сергій Целовальник

«До кінця цього року, за планом, має бути десь 6,5 тисяч киян, які пройдуть через АТО. Значить, треба буде видати 6,5 тисяч земельних ділянок по 10 соток. Це тільки зараз. А якщо війна не закінчиться цього року, то далі буде. 6,5 тисяч чоловік по 10 соток – це 65 гектарів», - говорить Целовальник.

Для розподілу земель розглядається ділянка в селі Биківня. Зараз проходять громадські слухання детального плану території Биківні.

«Люди, які ризикували життям, сім'ї загиблих і поранених заслуговують найкращого. Питання тільки в тому, де взяти ці необхідні 650 гектарів: Я ж іще не кажу, що їх немає. Це землі лісу. Спробуйте комусь пояснити зараз, що треба рубати ліс зараз для того, щоб виділити по 10 соток на людину», - вважає Сергій Целовальник.

Як саме буде виглядати житло для учасників АТО, поки невідомо. Є кілька варіантів. Для задоволення інтересів забудовника пропонують розглянути більш складні схеми.

«Це таун-хауси. Всього 2 сотки, буде побудований маленький двоповерховий будиночок, наприклад, дворівневий з мансардою. Його дадуть майбутньому власнику в чорновій обробці. І шматочок землі. Подібних таун-хаусів можуть бути десятки. Це один з варіантів», - розповів архітектор.

Другий варіант – забезпечити цих людей малоповерховою, високощільною забудовою до чотирьох поверхів з мансардою, забудовою без ділянки землі, але з квартирами. Третій варіант - це багатоквартирні будинки. На кожен з цих варіантів треба було опрацювати механізм – як зробити так, щоб це було вигідно забудовнику, і щоб він пішов на подібні варіанти.

Детальні механізми взаємодії ще будуть обговорюватися з забудовниками. Проте, місця може виявитися мало, оскільки земля – невідновлюваний ресурс.

«Міста мають тенденцію: у нас є урбанізація, в Київ приїжджає велика кількість людей. Вони тут стають киянами, і їх все більше й більше. А території в межах міста все менше і менше», - додає Сергій Целовальник.

Головне

article_img
Зброя для України. Волкер анонсував нові поставки вже у найближчі місяці

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися