Там є російські солдати. Американський журналіст розповів про свої докази того, що росіяни воюють в Донбасі

15 жовтня 2015, 14:10
1018
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

DR

Саймон Островський, американський журналіст, який пройшов всі гарячі точки від Чечні до Іраку, а останні півтора року провів у Донбасі, в інтерв'ю НВ розповів, як довів факт присутності військових з РФ на окупованих територіях

Островський стверджує, що бачив на сході України російських добровольців. Він також не виключає, що там знаходяться і військові: "Просто вони тобі не показують свій військовий квиток, тому ти не розумієш, хто вони".

За його словами, багато хто відкрито зізнавався, що вони з Росії, але ніхто не зізнавався у тому, що він - російський солдат. Островський також посилається на своє розслідування Селфі-солдати, завдяки якому йому вдалося довести присутність військових РФ на території України. Журналіст провів його, грунтуючись на фотографіях, які один з солдатів заливав на свою сторінку Вконтакті. Відшукав всі ті місця, де ці фотографії були зроблені, і сфотографував себе в тих же позах, що і цей солдат.

Серед населених пунктів, де були зроблені фото, значиться Вуглегірськ. Фото були зроблені в лютому під час подій в Дебальцеве. Однак, крім цього, зазначив журналіст, було дуже важливо показати, що він діючий солдат російської армії. Тому Островський повторював фотографії, які солдат знімав в РФ в російській формі з розпізнавальними знаками. І простежив весь його шлях з Бурятії до Ростовської області, де він проходив навчання, а звідти - до Вуглегірська.

Журналіст також розповів про інтерв'ю з Олександром Захарченко, главою самопроголошеної ДНР.

"Напередодні інтерв'ю нас попросили надіслати запитання. Зі списку виключили питання про російську участь. Але я його все одно поставив. На мене накричала прес-секретар, це навіть чутно в сюжеті. Захарченко на нього відповів, але був явно роздратований тим, що це питання було поставлено", - згадує Островський.

Повний текст інтерв'ю читайте в новому номері НВ №38 від 16 жовтня 2015 року

Головне

article_img
Кабмін запропонував РНБО ввести нові санкції проти Росії

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися