СЗР підозрює Росію у маніпулюванні протестними та релігійними настроями в Україні
Служби зовнішньої розвідки України (СЗР) вважає, що основним елементом розхитування зсередини українського суспільства є маніпулювання Росією протестними настроями, а також створення релігійних конфліктів.
Про це повідомляється на сайті СЗР.
У СЗР заявляють про загрози створення парамілітарних формувань у рамках релігійних громад із наділенням їх правоохоронними функціями, а також зазначають активізацію діяльності проросійських «козацьких» організацій, які намагаються на місцевому рівні дублювати функції поліції з охорони громадського порядку.
«Активно використовуються мовне і релігійне питання, проблематика зовнішнього управління Україною, зокрема за рахунок залежності від МВФ та інших західних установ і урядів… інспіруються та інформаційно роздуваються провокації з нападами нібито „націоналістів“ на представників „опозиційних“ проросійських сил», — йдеться в повідомленні.
Однією з форм тиску на українську державу в СЗР також називають конфесійну ситуацію і діяльність Російської православної церкви в Україні.
«Російські спецслужби, маючи важелі тиску на релігійну сферу, використовують РПЦ одночасно і як жорстку (інспірація протестних акцій, які можуть легко перерости в показові зіткнення з правоохоронцями або провокаторами), і як м’яку силу (вплив на уми вірян). На цьому напрямку Росія використовує всі наявні технології для протидії процесу становлення Православної церкви України, маніпулюючи почуттями українських вірян і намагаючись всіляко зберегти свій вплив на них», — йдеться в повідомленні.
У відомстві наголошують, що також Росія використовує кіберпростір і хакерські втручання. Йдеться не тільки про кібератаки та отримання несанкціонованого доступу до інформаційно-телекомунікаційних систем, а й про спроби використовувати соціальні мережі для маніпулювання громадською думкою, дестабілізації суспільно-політичної ситуації.
СЗР також зазначила посилений вплив проросійських телевізійних каналів.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.