"Сущенко став заручником російської влади": МЗС України відреагувало на затримання журналіста Укрінформу

0 коментувати
МЗС України вимагає від РФ негайно звільнити Романа Сущенка

МЗС України вимагає від РФ негайно звільнити Романа Сущенка

Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв’язку із безпідставним затриманням у Москві українського журналіста Романа Сущенка

У заяві МЗС України наголошується, що затримання Сущенка стало черговим кроком "у цілеспрямованій політиці Російської Федерації використання українців, які опиняються в руках її органів влади, у якості політичних заручників у своїй гібридній агресії" проти України.

"Вимагаємо від Російської Федерації забезпечення дотримання прав українця, негайного допуску консульських посадових осіб України до утримуваного  відповідно до взятих на себе Росією міжнародно-правових зобов’язань, а також його невідкладного звільнення і безперешкодного повернення неушкодженим на Батьківщину", - наголосили у міністерстві.

Крім того, українська сторона звернулась із закликом до міжнародного співтовариства, зокрема ООН, ОБСЄ, Ради Європи та усіх авторитетних правозахисних організацій не залишатися осторонь затримання журналіста та посилити спільні зусилля для якнайшвидшого припинення Москвою порушень прав людини і тиску на незалежних журналістів.

Нагадаємо, члени Громадської спостережної комісії Москви виявили в московському СІЗО Лефортово журналіста українського агентства Укрінформ Романа Сущенка.

У ФСБ РФ назвали Сущенка полковником ГУР Міноборони України, який "цілеспрямовано збирав відомості, що становлять державну таємницю, про діяльність Збройних сил і військ Національної гвардії Росії, витік яких за кордон могло завдати шкоди обороноздатності держави".

У Головному управлінні розвідки Міноборони України спростували заяви ФСБ РФ.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Політика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: