Судний день, недобір в «українському ФБР» і битва за таблетки – важливі події майбутнього тижня

30 травня 2016, 13:30
731
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
У Раді збирають 300 голосів, щоб дати старт судовій реформі, на посади керівників Держбюро розслідувань надіслали всього два резюме, а прем'єр дасть бій фарммафії

Багатостраждальну реформу загрузлої в корупції судової системи, яка відлякує інвесторів, кошмарить бізнес і часто виконує роль інструменту політичної розправи, під патронатом АП пишуть вже майже два роки. Цього тижня в цій тривалій епопеї спробують поставити жирну крапку.

Щоб запустити відкриті конкурси на всі суддівські посади і зробити систему незалежною від політичного впливу, депутатам необхідно вдруге проголосувати за зміни в Конституцію і прийняти закон «Про судоустрій і статус суддів». Автори реформи запропонували почати з створення нового Верховного суду. У випадку вдалого голосування вони обіцяють завершити процес формування нового ВС за півроку.

«Розраховуємо на голосування за зміни до Конституції вже у четвер, 2 червня. Якщо хочемо запустити судову реформу до осені, 2 червня – це крайній термін, коли можна зібрати необхідні 300 голосів», - повідомив заступник глави Адміністрації президента Олексій Філатов, який очолює процес судової реформи.

За задумом її авторів, президента усунуть від процесу призначення та звільнення суддів, зарплата нових суддів Верховного суду зросте до 50-70 тис. грн в місяць, а імунітет служителів Феміди істотно послаблять.

Далі цього ж тижня країну чекає бій за ліки. Володимир Гройсман повернув на голосування у Верховну раду багатостраждальний законопроект про спрощення процедури реєстрації ліків. Скасувати складну процедуру виходу на український ринок іноземних ліків, створену так званою фармакологічної мафією, новий прем'єр пообіцяв ще в кінці квітня. МОЗ зобов'яжуть протягом 10 робочих днів видавати ліцензії для ліків, які вже пройшли перевірку і продаються в таких країнах, як США, Швейцарія, Японія, Австралія, Канада і всі країни Євросоюзу.

Логіка полягає в тому, що якщо медпрепарати пройшли всі необхідні перевірки і дозволені тамтешніми дозвільними органами, то сенсу перевіряти їх в Україні заново немає. За словами самого прем'єра, це зруйнує монополії на ринку ліків і буде сприяти тому, щоб медикаменти стануть більш якісними та дешевшими.


Члены Ассоциации пациентов Украины второй год выходят с митингами, требуя упрощения правил поставки лекарств из-за границы. Фото: patients.org.uaЧлени Асоціації пацієнтів України другий рік виходять з мітингами, вимагаючи спрощення правил постачання ліків з-за кордону. Фото: patients.org.ua


Однак на профільному комітеті парламенту на початку травня в прем'єрський закон внесли дві правки, які знищили його сенс.

«Закон багато разів намагалися спотворити як чиновники МОЗ, так і окремі депутати. Сьогодні на голосування в Раду вносять вже третій варіант цього закону. Всі пацієнтські та експертні спільноти обстоюють його, але нам протистоїть фармакологічна мафія», - каже Тарас Шамайда, помічник депутата Ганни Гопко, члена наглядової ради Охматдиту, яка серед інших домагається зняття обмежень на продаж іноземних ліків вже другий рік. Дати фінальний бій лікарській мафії депутати спробують вже завтра, 31 травня.

Нарешті, під загрозою зриву опинилася одна з найважливіших антикорупційних реформ. На конкурс керівника та двох заступників Державного бюро розслідувань, яке охрестили українським ФБР, прийшло всього дві анкети. Нагадаємо, ДБР має остаточно забрати функцію слідства у прокуратури і займатися розслідуваннями злочинів топ-чиновників, суддів і працівників правоохоронних органів.

«Конкурси для набору півтори тисячі співробітників Бюро розслідувань повинні організувати керівник відомства і два його заступника. Зараз триває прийом документів від бажаючих зайняти ці посади. Хоча прийом документів закінчується вже 8 червня, прийшли всього два пакета документів», - розповіла НВ співробітниця секретаріату Кабміну Наталія Шаповал, яка займається проведенням конкурсу.

Запуск ДБР до 1 січня 2017 року був однією з обов'язкових умов Євросоюзу в пакеті реформ, необхідних для безвізового режиму. Однак спочатку ухвалення закону затягнули депутати – замість весни 2015-го його проголосували тільки на початку листопада. Потім два місяці закон очікував підпису президента. В результаті конкурсну комісію для вибору керівництва Бюро створили лише 1 березня.

Ситуацію вирішили рятувати інформаційним штурмом – прес-конференціями, яких в Кабміні з цього приводу дадуть цього тижня дві. Якщо конкурс на керівників відомства провалиться, набір півтори тисячі працівників відомства до кінця року буде під великим питанням.

Головне

Теніс

Вчора, 04:07

article_img
Світоліна вийшла до чвертьфіналу Australian Open
Компанії/Ринки

Вчора, 20:47

article_img
Особиста симпатія. На що найбільше звертають увагу при прийнятті на роботу
Економіка

Вчора, 13:50

article_img
Для своїх та іноземців. В Україні збільшили туристичний збір

Вибір редакції

Події

Вчора, 16:27

article_img
Не може не скорочуватися. В Україні підрахували зменшення кількості населення
Компанії/Ринки

Вчора, 20:47

article_img
Особиста симпатія. На що найбільше звертають увагу при прийнятті на роботу
Країни

Вчора, 13:48

article_img
Запитав про дружину президента. Справа блогера, який викривав корупцію в Азербайджані, призвела до масових протестів

ТОП 3

Політика

Вчора, 09:16

article_img
Зеленський назвав "технічною помилкою" свою заяву про висунення у президенти, яку показали на 1+1 у новорічну ніч
42699
Політика

20 січня, 15:43

article_img
Вибори по-східному. Як Геннадій Кернес робить з Харкова електоральний анклав для Порошенка
9208
Політика

Вчора, 14:24

article_img
У Мін'юсті назвали єдиний варіант для Симоненка зареєструватися кандидатом в президенти
3111