Крім потерпілого, у справі нардепа Новинського дав свідчення важливий свідок - ГПУ

3 листопада 2016, 17:25
655
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Помічник нині покійного патріарха Володимира митрополит Драбинко

Підставою для подання Генпрокуратурою до Верховної Ради клопотання про зняття депутатської недоторканності з Вадима Новинського стали свідчення потерпілого - митрополита Переяслав-Хмельницького і Вишневського Олександра (Драбинко) УПЦ Московського патріархату,  також ще одного важливого свідка

Такі дані опублікувала прес-секретар генерального прокурора Лариса Сарган у Facebook.

За її словами, новий свідок вже дав свідчення на Новинського. Сам нардеп проходить по епізоду узурпації влади на церкву в часи президентства Віктора Януковича як співучасник.

Зокрема, Новинського підозрюють в співучасті у "великій справі Януковича", одним із епізодів якої є узурпація влади та тиск на УПЦ Московського патріархату.

Слідство ГПУ встановило, що у 2013 році очільники силових відомств та Янукович організували викрадення помічника патріарха Володимира – Олекандра Драбинко задля зміни керівництва УПЦ МП.

Роль нардепа Новинського у цій справі була у веденні переговорів щодо зміни керівництва УПЦ МП.

Раніше, 3 листопада, генпрокурор Юрій Луценко підписав подання до Верховної Ради на надання згоди до притягнення нардепа Новинського до кримінальної відповідальності.

Надалі подання буде передане до Верховної Ради, де має бути розглянуте на Регламентному комітеті парламенту, а потім проголосоване у сесійній залі.