Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Соціолог: Більшість українців все ще представляють президента генеральним секретарем ЦК КПРС

6 жовтня 2016, 15:08
160
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

За словами Головахи, у українців усе ще "існують пережитки станового суспільства"

Президент України за функціями в уявленнях населення все ще залишається генеральним секретарем ЦК КПРС, розповів заступник директора Інституту соціології НАН України Євген Головаха в інтерв'ю НВ

За його словами, це обумовлено тим, що свідомість українців все ще персоніфікована.

"Українці довіряють людям, конкретним політикам, а не партійними проектами. Тому президент навіть в нашій парламентсько-президентській республіці залишається головною фігурою уваги, а за функціями в уявленнях населення він все ще генеральний секретар ЦК КПРС з витікаючими звідси повноваженнями і можливостями", - розповів Головаха .

Крім того, зазначив соціолог, у українців ще існують пережитки станового суспільства: можновладці для українця - це стан, в якому зосереджено максимум благ.

"Тому, коли уряд, наприклад, піднімає тарифи або урізає пенсії, люди сприймають це не як прагнення оздоровити економіку, а як спробу окремих представників стану нажитися на їх загальній бідності, отримати особисту вигоду. Тому так популярні популісти з гаслами "відняти і поділити", - пояснив Головаха.

Однак з'явилися і сприятливі тенденції, додав він: у 2016 році довіра українців вийшла за межі сім'ї. Серед інститутів, яким люди більше довіряють, ніж не довіряють: церква, армія, волонтери і, як не дивно, наука.

"Це ті сфери, де довіра переважає над недовірою", - пояснив він.

У той же час довіра до преси знизилася, зазначив Головаха.

"Напевно, тому, що преса часів війни завжди як мінімум самоцензурується. Чим довше йде війна, тим більше буде формуватися мобілізаційне суспільство, в якому свободу слова розвивати складніше", - сказав соціолог.

Інтерв'ю з Євгеном Головахою читайте у свіжому номері журналу Новое Время - №37 від 7 жовтня.

НВ

Головне

article_img
Два політики та шоумен. Опитування КМІС назвало лідерів президентських виборів -2019

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися