Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Сорос: Україна – найбільший актив для Євросоюзу

11 липня 2016, 18:34
2358
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Сорос також виділив чотири способи запобігти розвал ЄС після Brexit

Американський фінансист Джордж Сорос заявив, що найбільший актив Євросоюзу — Україна, чиї громадяни готові померти, захищаючи свою країну

Про це він написав у своїй колонці на сайті Project Syndicate.

"Найбільший актив Євросоюзу — Україна, чиї громадяни готові померти, захищаючи свою країну. Захищаючи себе, вони також захищають ЄС — це рідко зустрічається в Європі в даний час", — зазначив Сорос.

Фінансист також виділив чотири способи запобігти розвалу Європейського Союзу після Brexit.

За його словами, перше — необхідно строго розділити членство в ЄС і членство в єврозоні; друге — Євросоюзу потрібно задіяти величезний кредитний потенціал, який досі майже не використовувався; третє — Євросоюз має посилити захист від "зовнішніх ворогів", які мають можливість скористатися його "поточною слабкістю"; четверте — плани ЄС у боротьбі з кризою біженців повинні бути ретельно переглянуті.

За його словами, Brexit був негативним сюрпризом, але спонтанна відповідь на нього як раз таки відбувається в позитивному ключі. На його думку, хвилювання після проведеного референдуму показали британцям, що на кону за вихід Британії з ЄС.

"Якщо це почуття (бажання бути в складі ЄС - ред.) пошириться на всю Європу, то здавався неминучим розпад ЄС може замість цього створити позитивний імпульс для сильнішою і кращою Європи", — пише фінансист.

Він додав, що цей процес можна почати саме у Великій Британії, таким чином трансформувавши поточне наростаюче невдоволення ЄС в новий ентузіазм про членство в Євросоюзі.

Сорос підкреслив, що ЄС потрібно діяти уважно: не можна як-небудь "карати" британських виборців за їх обґрунтовані побоювання про недоліки членства їхньої країни в ЄС. На його думку, європейським лідерам потрібно визнати свої власні помилки і визнати дефіцит демократії в поточних інститутах Євросоюзу.


Нагадаємо, ЗМІ повідомляли, що американський мільярдер Джордж Сорос міг заробити на падінні фондового ринку у Великобританії після референдуму, за результатами якого країна покине Євросоюз.

Раніше американський мільярдер Джордж Сорос дав коментар, в якому пророкував справжній апокаліпсис Британії в разі її виходу з Єврозони.

23 червня відбувся референдум, на якому британці вирішували, чи залишатися їх країні в складі ЄС. За підсумками підрахунку голосів, оприлюдненими в п'ятницю вранці, 52% тих, хто взяв участь у референдумі проголосували за вихід Великої Британії з Євросоюзу (Brexit), 48% виступили за членство в ЄС.

Всі подробиці про референдум у Великобританії читайте в спецтемі НВ Brexit: Великобританія виходить з ЄС

Головне

article_img
Два політики та шоумен. Опитування КМІС назвало лідерів президентських виборів -2019

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися