Смолій заявив, що питав Зеленського про те, чи варто йому подати у відставку. Той відповів «так»

6 липня 2020, 16:34

Яків Смолій, який до 3 липня очолював Нацбанк України, безпосередньо запитував президента Володимира Зеленського про те, чи варто йому подавати у відставку.

Це випливає зі слів самого Смолія в інтерв'ю виданню Лівий берег.

«Після засідання Національної ради реформ, 30 червня, в мене була зустріч з президентом. Під час цієї розмови я зрозумів, що маю запитати в президента, чи повинен звільнитись. Він відповів «так», - повідомив ексголова НБУ.

Відео дня

Водночас Смолій відмовився розповісти про деталі тієї зустрічі.

«Ми ж всі дорослі люди. Просто я зрозумів, що повинен піти. І про це його запитав. <...> Ми абсолютно виважено обговорили з президентом, як і коли повинен відбуватися процес звільнення голови Центрального банку, весь процес переходу, адже це важливо», - розповів він.

Смолій, який написав заяву про звільнення 1 липня, також заявив, що з осені минулого року на нього чинився систематичний політичний тиск (саме він, за словами колишнього керівника регулятора, став причиною відставки).

«[Тиск почався] з тих сфабрикованих, на мою думку, корупційних скандалів, коли двох осіб [співробітників Нацбанку] заарештували за спробу отримати хабар. І де зараз ці справи? Тоді ж почалися і мітинги. Місяць барабанили тут під стінами. Місяць біля будинку, де я живу: коні, люди, оркестри, похоронні марші. Ми були змушені з дружиною мешкати в квартирі, адресу якої вони не знали. Група каналу «1+1» приїздила в будинок, де живе моя дочка. Для чого?" - сказав ексголова НБУ.

Президент Зеленський знав про спроби тиску, зазначив Смолій. Також він розмовляв про це з міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим, - після цього біля будинку екскерівника Нацбанку стала чергувати поліція.

Нагадаємо, вранці 2 липня Зеленський вніс до Ради проєкт постанови про звільнення Смолія. Профільний парламентський комітет у цей же день схвалив відставку голови НБУ, а 3 липня керівника регулятора було звільнено.

Зараз обов'язки голови Національного банку виконує перший заступник керівника органу Катерина Рожкова.

За даними НВ Бізнес, колишнього міністра фінансів Ігоря Уманського вважають одним з найбільш ймовірних наступників Смолія.

poster
Сьогодні в Україні з Андрієм Смирновим

Дайджест новин від відповідального редактора журналу НВ

Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо НВ
X