Ситуація далека від хорошої. Міклош окреслив головні завдання українського уряду

26 вересня 2016, 10:35
538
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Найважливіше для України, за словами Міклоша, захист права власності та судова реформа

Колишній віце-прем'єр-міністр Словаччини, радник міністра фінансів України Іван Міклош розповів про своє бачення пріоритетів діяльності уряду

В інтерв'ю НВ найважливішим для України він назвав захист права власності та судову реформу, яка торкнеться всіх: прокурорів, суддів, слідчих.

"Це найбільша проблема", - вважає Міклош.

Він підкреслив необхідність прискорення структурних реформ держави.

"Ситуація в країні, навіть при умові вже зробленого, ще далека від хорошого. Ми добилися макроекономічної стабільності та часткової дерегуляції, вдалося стабілізувати ринок валюти, зупинити інфляцію, але ці зміни все ще дуже крихкі", - сказав Міклош.

Він зазначив, що тепер важливо впорядкувати податково-бюджетну сферу.

"Наприклад, за перший рік вдалося скоротити пенсійні витрати з 18% до 12% ВВП. 18% - це немислима цифра, найвища в Європі. Соціальні витрати зменшили з 36% до 26%. Але всі інші дії по оптимізації можливі, тільки якщо відбудуться структурні реформи, а їх досі не було ні в освіті, ні в системі соцзабезпечення, ні в охороні здоров'я", - розповів радник міністра.

Міклош підкреслив, що якщо в пенсійній сфері Україна позбулася деяких привілеїв і частини невиправдано високих виплат, то в системах охорони здоров'я та освіти з точки зору публічних фінансів не зробили нічого.

"Фінансування цих сфер надлишкове і вкрай неефективне. Тому важливо не тільки скоротити витрати, але і поліпшити якість послуг, які при величезних бюджетних витратах залишаються поганими. Не вкладати невиправдані суми у лікарняні стіни, а перенаправити їх на турботу про здоров'я пацієнта. Ось це приклад структурної реформи", - сказав Міклош.

Інтерв'ю з Іваном Міклошем читайте у свіжому номері журналу Новое время - №35 від 23 вересня